Prošla si anorexií. Nyní dává sílu podobně nemocným dívkám, aby opět milovaly samy sebe

Prošla si anorexií. Nyní dává sílu podobně nemocným dívkám, aby opět milovaly samy sebe Zdroj: Shutterstock

Megan Jayne Crabbe z britského Essexu trpěla v minulosti poruchou příjmu potravy. Když už se z anorexie pomalu dostávala, rozhodla se založit web bodyposipanda.com. Zpočátku to byl prostor pro léčení jejích vlastních problémů. Nyní je to pozitivní místo, kde podobně nemocným dívkám a ženám promlouvá do duše, aby se měly rády takové, jaké jsou.

Megan říká, že své tělo začala nenávidět v pouhých pěti letech. Tato nenávist k vlastnímu tělu se prohlubovala už během základní školy. "Vzpomínám si na to, jak jsem si myslela, že všichni moji spolužáci jsou mnohem hezčí a hubenější než já. Navíc jsem obdivovala všechny reprezentace krásy, které kolem mě byly. Tedy panenky Barbie, princezny z Disney filmů, popopové hvězdy 90. let nebo slavné herečky. Všechny do jednoho měly jedno společné: Byly hubené. To mě přivedlo k myšlence, že když chci být krásná, musím být také dost hubená," říká 25letá Britka, u které se v jejím raném věku objevila anorexie.

V deseti letech už držela dietu a stále více se omezovala ve stravování. V jejích 14 letech jí už byla diagnostikována anorexie. Ve svém nejkritičtějším období vážila pouhých 29,5 kilogramu. Rodina ji proto hospitalizovala na jednotce intenzivní péče, kde ji lékaři museli nitrožilně vyživovat kapačkami, aby nezemřela. Poté byla hospitalizována na psychiatrické klinice. 

Toto kritické období trvalo dva roky. I po něm to byl běh na dlouhou trať, během kterého se Megan měla opět naučit přijmout a milovat své tělo takové, jaké ve skutečnosti je. A že to trvalo... Kromě terapií a velké podpory rodiny a přátel Megan k vyléčení velmi pomohlo, když si založila web bodyposipanda.com a zaregistrovala se na Instagramu.

Prostřednictvím svého webu se nejprve snažila vyléčit ze svých problémů, a to tím, že ke svému tělu začala přistupovat pozitivně. Její web a Instagram jsou v součanosti pozitivními místy, na kterých dívkám trpícím poruchami příjmu potravy promlouvá do duše, aby se naučily mít rády samy sebe - jak se svými přednostmi, tak nedostatky. "Uvědomte si, že jste jeden celek a jste perfektní právě takové, jaké jste!" apeluje na ně Megan.

Megan na svém webu kritizuje současné nesmyslné nároky na ženskou krásu. Vadí jí, že jsou média plná fotek štíhlých celebrit a modelek. Kritizuje také Photoshop, který dokáže na obálkách časopisů vytvořit dokonalou iluzi bezchybné ženské krásy. Právě tato manipulativnost, jež se na dívky a ženy dnes a denně valí ze všech stran, může s jejich psychikou udělat velké divy. "Mají za to, že musí být dokonalé, a proto drží nesmyslné diety, od nichž to může být krůček k anorexii nebo bulimii," upozorňuje 25letá Britka.

Autor:
Publikováno: 30. 3. 2022 08:28 Nahlásit obsah