Sobotní počasí vylákalo ven houfy lidí. Jak v Česku vypadá porušování vládního nařízení?

Sobotní počasí vylákalo ven houfy lidí. Jak v Česku vypadá porušování vládního nařízení? Zdroj: Shutterstock.com

Ačkoliv v Česku stále platí karanténa, sobotní teplé počasí vylákalo lidi ven. Jenže je rozdíl mezi procházkou a lenošením v parku či turistikou a sportováním. Čeho všeho jsme se tedy během poslední březnové soboty dopustili a kvůli čemu měla policie dost napilno?

Sobotní počasí hrálo do karet všem, kteří se rozhodli karanténu v Česku sabotovat a chtěli vyraz ven bez ohledu na nebezpečnou nákazu, které čelí téměř celý svět. Zářným příkladem byla obec Želízy na Mělnicku. Přímo uprostřed této vesnice se nachází parkoviště pro návštěvníky Čertovy hlavy (jedná se o skalnaté útvary).

Během soboty, i přesto, že je nařízen omezený pohyb osob, bylo tohle parkoviště plné aut a cesta na Čertovy hlavy byla plná turistů, kteří nedodržovali jak odstupy, tak ani povinné nošení roušek. Jen díky zodpovědným místním obyvatelům na místo během chvíle přijela policie, která tuto situaci musela řešit.

Zdroj: facebook.com Něco podobného zažila i tanečnice Aneta Antošová, která se v sobotu odpoledne vydala do Riegrových sadů vyvenčit svého psa. Ovšem i tady to vypadalo jakoby žádná karanténa ani nebyla. Lidé vysedávali ve skupinkách na trávě, někteří dokonce i bez roušek a užívali si sluníčka.

Zdroj: instagram.com/anetantosova „Dnes (28.3.) se v “Riegráčích” zřejmě rozdávali roušky a respirátory ZDARMA... nebo si to nedovedu vysvětlit,“ napsala slečna Antošová k videu, které přidala na svůj instagramový profil.

Autor:
Publikováno: 29. 3. 2020 15:50 Nahlásit obsah