Vědci objevili protilátku, která zničí koronavirus. Našli ji v krvi vyléčených pacientů

Vědci objevili protilátku, která zničí koronavirus. Našli ji v krvi vyléčených pacientů Zdroj: Shutterstock.com

Ačkoliv oficiální lék na nový koronavirus prozatím neexistuje, vědci se snaží, seč mohou. Jak totiž ukazuje nejnovější objev britských vědců, lidstvo má další potenciální zbraň proti nákaze COVID-19.

Britští vědci z neziskové výzkumné organizace Diamond v Harwellu zkoumali krev lidí, kterým se před několika lety podařilo porazit nemoc SARS, která způsobila epidemii v roce 2002 až 2004. Díky tomuto testování se jim podařilo nalézt protilátku, která by měla umět koronavirus neutralizovat.

A jak protilátku získali? Za pomoci speciálního rentgenu, který pracuje na principu mikroskopu a za pomoci elektronů k produkci světelných paprsků analyzuje viry.

Zdroj: Shutterstock.com Testovaní lidé se tak stali pro vědce velmi vzácnými pacienty, jelikož jak se ukázalo, ti, co se před lety vyléčili z respirační infekce, mohou nyní být těmi, kteří lidstvo zachrání. Nový koronavirus spadá do skupiny virů SARS a ve spoustě detailech se právě onemocnění SARS podobá.

Prozatím nic není jisté, avšak vědci ve svém výzkumu a shromažďování dat pokračují dál a my budeme doufat, že se jejich tvrzení jen potvrdí.

Autor:
Publikováno: 24. 3. 2020 18:55 Nahlásit obsah