Za ztrátu chlapcova sluchu a zraku může tohle jídlo. Také patříte k těm, kteří jej rádi konzumují?

Za ztrátu chlapcova sluchu a zraku může tohle jídlo. Také patříte k těm, kteří jej rádi konzumují? Zdroj: Shutterstock.com

Tento šokující příběh teprve 17letého chlapce, který přišel o zrak a částečně i o sluch, je opravdu nevídaný. Lékaři dlouho nemohli přijít na příčinu chlapcova nevysvětlitelného postižení. Teprve po nekonečných sériích vyšetření, otázek týkajících se mladíkova životního stylu a stravování odhalili odpověď.

Když ve Velké Británii lékaři zveřejnili výsledky zdravotního stavu mladého chlapce, nebyl opravdu nikdo, kdo by se nad tím nepozastavil. Chlapec totiž přiznal, že od útlého mládí jedl pouze hranolky, lupínky, párky, šunku a bílý chléb. Takže více jak deset let jedl nezdravé jídlo. Ovoci a zelenině se na sto honů vyhýbal a jedl jej naposledy jako malé dítě.

Zdroj: Shutterstock.com Podle lékařů výsledky vyšetření u chlapce byly téměř stejné jako výsledky u podvyživených dětí z třetího světa. Kvůli nedostatku vitamínu B12 tak byl poškozen zrakový i sluchový nerv. Jde o stav nazývaný nutriční optická neuropatie (NON). Konzumace nezdravého jídla měla za následek také to, že mladík trpěl vzácnou poruchou příjmu potravy, kdy člověk odmítá jíst některé druhy jídla. V takovém případě je jedinec citlivý na chuť, vůni nebo vzhled určitých druhů potravin. 

Pokud patříte také k těm, kteří rádi ve velkém konzumují tato nezdravá jídla, zamyslete se, zda vám není vaše zdraví přednější. Všeho moc škodí a není od věci si někdy odepřít vaši oblíbenou pochoutku a nahradit ji zdravější variantou.

Autor:
Publikováno: 19. 8. 2020 10:04 Nahlásit obsah