Žena se víc než 40 let neusmála, aby se jí netvořily vrásky: Díky tomu vypadá perfektně

Žena se víc než 40 let neusmála, aby se jí netvořily vrásky: Díky tomu vypadá perfektně Zdroj: Boredpanda.com

Stárnutí je pro většinu žen tím největším strašákem. Bojí se přibývajících vrásek, šedivých vlasů či povislých prsou. V honbě za nekonečným mládím sahají po kosmetice, která jim slibuje zázraky, často využijí i služeb plastického chirurga. Američanka Tess Christian na to šla jinak. Aby se jí na tváři netvořily vrásky, více než 40 let se neusmála.

Elixír věčného mládí rozhodně neexistuje. I tak se najdou ženy, které si myslí, že pro krásu se musí trpět. Aby se jim netvořily vrásky ve tváři, cvičí obličejovou gymnastiku, kupují si drahé anti age krémy, anebo si rovnou nechávají vstřikovat botox.

Američanka Tess Christian však propaguje jiný extrémní způsob boje proti stárnutí. Už ve svých 10 letech se rozhodla, že se nebude nikdy smát ani usmívat. Své rozhodnutí dodržela více než 40 let.

Zdroj: Dailymail.co.uk Jak sama přiznává, ve svých 10 letech ještě rozhodně nechtěla bojovat proti stárnutí. „Chodila jsem do přísné katolické školy, ve které jeptišky neměly rády usměvavé děti. Když jsem se smála, vždy jsem za to byla pokárána. Odtud pramení můj zvyk nesmát se,“ vysvětluje Tess Christian.

V době dospívání byla tato žena doslova okouzlena šarmantní herečkou Marlene Dietrich, která se také nikdy neusmívala. „Zbožňovala jsem způsob, kterým dovedla být okouzlující. Chtěla jsem zkrátka být jako ona,“ říká Tess Christian.

Zdroj: Dailymail.co.uk Tato žena už před pár lety oslavila kulatou padesátku, ovšem i tak vypadá stále perfektně. „Za to, jak teď vypadám, může moje strategie neusmívat se, která je mnohem přirozenější než aplikace botoxu a mnohem účinnější nežli jakýkoli drahý pleťový krém,“ myslí si tato krásná žena. A dermatologové jí v tom dávají za pravdu.

Zdroj: Dailymail.co.uk Podle lékařů je to účinná, i když mírně bizarní technika v boji proti stárnutí. Když se smějete, zapojujete obličejové svaly, v důsledku čehož vám v průběhu let na určitých místech obličeje vzniknou výrazné vrásky. Jestli ale omezíte mimické projevy svého obličeje na minimum, tolik vrásek naopak mít nebudete.

Otázkou je, co na absenci projevů vašeho obličeje řeknou vaši bližní. Sama Tess Christian se totiž nesmála ani při narození svého dítěte. Neusmívala se ani na své svatební fotce, protože by to podle svých slov nebyla prostě ona.

Zdroj: Dailymail.co.uk „Můj manžel mě bere takovou, jaká jsem. To, že se nesměju, neznamená, že bych nebyla šťastná. Miluji své nejbližší a miluji život. Jenom sama v sobě necítím potřebu, abych všem ukazovala úsměv od ucha k uchu,“ domnívá se Američanka, která se nesmála víc než 40 let.

Autor:
Publikováno: 7. 6. 2019 10:22 Nahlásit obsah