Co nedělat po ránu? Vyhněte se těmto věcem a budete mnohem produktivnější

Co nedělat po ránu? Vyhněte se těmto věcem a budete mnohem produktivnější Zdroj: Shutterstock

Je ráno. Po zazvonění budíku vás čeká zase další nový den, který strávíte ve škole nebo v práci. Chcete-li jej zužitkovat opravdu na maximum a mít večer radost z dobře odvedené práce, můžete pro to něco udělat hned zrána. Abyste nový den prožili skutečně produktivně a vytěžili z něj co nejvíc, rozhodně ráno nedělejte následující činnosti.

Když ráno vstanete špatnou nohou

Každý z nás má svoje oblíbené rituály. Děláme je automaticky bez toho, abychom nad nimi hlouběji přemýšleli, zda jsou pro nás ve výsledku prospěšné, nebo nikoli. Takové ranní rituály mají obrovský vliv na průběh celého následujícího dne a ovlivňují i naši produktivitu práce.

Některé zažité zvyklosti nám ale po ránu dost škodí. Když si je uvědomíme a začneme se jim vyhýbat nebo je výrazně omezíme, dokážeme vytěžit z nového dne o dost víc! Které z nich to jsou? Zdroj: Shutterstock

Nastavení více časů na budíku

Možná, že se tento ranní nešvar týká přímo vás nebo někoho z vašich přátel. Nastavujete si taky budík na 6:10, 6:20 a ještě na 6:30? Asi pravidelně zažíváte, že právě budík v 6:30 vás konečně vyžene z postele. Jenže, když jste v koupelně, začne ještě zvonit budík nastavený na 6:40. No není to k zbláznění?

Jenže posouvání budíku vás ovlivní i jinak. Při každém posunutí budíku totiž na pár minut usnete a vstoupíte do dalšího spánkového cyklu, který je přerušen dalším zazvoněním. Tímto způsobem si pořádně nabouráte spánkový cyklus a místo toho, abyste se cítili odpočatější, budete mít náladu pod psa.

Tip: Překonejte se a vyskočte z postele ihned po prvním zazvonění budíku. Je to nejlepší způsob, jak začít svůj den.

Seznam úkolů na nový den

Když se ráno vzbudíte, rozhodně si hned neplánujte, nebo dokonce nepište seznam úkolů na nový den. Svou prioritu číslo jedna byste měli znát už předchozí večer, než půjdete spát. Díky tomu můžete po ránu okamžitě vyskočit z postele a začít s tímto úkolem ihned (třeba v hlavě) pracovat. A co je nejdůležitější: Tento úkol by vás měl dokázat namotivovat a probudit ve vás dobrou náladu.

Bezduché surfování na internetu

Nejhorší věc, kterou můžete po ránu udělat, je sednout si k počítači, telefonu nebo tabletu a jen tak bezcílně brouzdat po internetu. Anebo vyřizovat maily. Případně si pustit televizi s nějakou bezduchou show. Okrádáte se o drahocenný čas, který můžete po ránu využít úplně jinak: vydatně se nasnídat, dát si dobrou kávičku, anebo si krátce zacvičit.

Zdroj: Shutterstock

Složité rozhodování

Na efektivitu práce během dne má špatný dopad i to, když se musíte hned po probuzení složitě rozhodovat. Taky třeba každé ráno urputně přemýšlíte nad tím, co si vezmete na sebe a jak svůj outfit zkombinujete, aniž byste opakovali modely z předchozích dnů? Neztrácejte zbytečně čas a energii na toto banální rozhodování, raději je šetřete na opravdu velká rozhodnutí, která budete muset během dne udělat. To, co si ráno obléknete, si připravte už večer. A také vsaďte na osvědčené kousky v šatníku a jejich kombinace.

Vynechání snídaně

Vynechat snídani a jít rovnou do práce není opravdu ten nejlepší nápad. Potřebujete přece do svého těla dostat drahocennou energii, kterou využijete během celého dopoledne! K snídani si přitom dávejte to, co máte rádi. Pokud jsou vám proti srsti zásady zdravé výživy a po ovesné kaši je vám těžko, snídejte to, co vyhovuje vám - i kdyby to měla být klobáska.

Autor:
Publikováno: 14. 6. 2021 15:57 Nahlásit obsah