Co pomáhá proti koronaviru: Obraťte se na bylinky a přírodní prostředky, které působí jako silná antivirotika

Co pomáhá proti koronaviru: Obraťte se na bylinky a přírodní prostředky, které působí jako silná antivirotika Zdroj: Shutterstock.com

Koronavirus má u většiny nakažených lidí velmi slabý průběh, mnohdy dokonce probíhá bez příznaků. V těžších případech se projevuje jako velmi silná chřipka doprovázená zápalem plic. Při boji proti tomuto závažnému infekčnímu onemocnění virového původu vám mohou pomoci některé bylinky a přírodní přípravky, které mají silný antivirotický účinek.

Grepové jádro: Nejúčinnější přírodní antivirotikum

Pokud se chcete začít chránit před koronavirem, pojistit se můžete zejména extraktem z grepového jádra, které koupíte zejména v obchodech se zdravou výživou Vzhledem k tomu, že grepové jádro obsahuje velké množství antioxidantů, vitamín E, kyselinu linolovou, flavonoidy a polyfenoly zvané proantokyanidy, výrazně posiluje obranyschopnost těla.

Jádro z grapefruitu je navíc označováno jako jedno z nejsilnějších přírodních antivirotik a antibiotik, které vás dokáže ochránit před účinky nebezpečných virů či bakterií.

Echinacea neboli třapatka nachová: Posiluje imunitu a ničí viry

Tato zázračná bylinka umí nejen posilovat imunitní systém, působí také jako silné rostlinné antivirotikum a antibiotikum. V třapatce totiž najdete látku zvanou echinacein, která brání virům a bakteriím před tím, aby pronikaly do zdravých buněk lidských tkání. Echinaceu můžete užívat ve formě tinktury, vyzkoušejte také echinaceový čaj.

Zdroj: Shutterstock.com Oregano neboli dobromysl: Odvar z této bylinky popíjejte v průběhu dne

Oregano jistě používáte v kuchyni, tato bylinka však dokáže ulevit i při léčbě některých onemocnění virového původu. Oregano má totiž díky látkách karvakrol a thymol velmi silné antivirotické účinky. Jak oregano používat? Dvě lžičky sušeného oregana zalijte vařící vodou a nechte pět minut luhovat. Poté sceďte. Čaj z oregana popíjejte po doušcích v průběhu dne.

Květ černého bezu: Prokazatelně působí proti virům chřipky

V lidovém léčitelství se používá při léčby rýmy a nachlazení. Účinný je rovněž při léčbě chřipky, neboť se dokáže vypořádat s viry, které toto onemocnění způsobují. Květ černého bezu je výborný ve formě čaje doslazeného pravým včelím medem.

Zdroj: Shutterstock.com Čubet benedikt (benedikt lékařský): Bodlák s antivirovým účinkem

Silný antivirotický účinek má také jednoletá rostlina, kterou mnozí ve volné přírodě přehlížejí. Jedná se o bodlák s názvem čubet benedikt, z něhož se sbírají listy a květy. Tato hořká bylina má silné antivirotické účinky, dokáže si však poradit i s velmi agresivními druhy bakterií. Jak čubet užívat? Dvě lžičky nasekané byliny zalijte vařící vodou a nechte luhovat. Denně vypijte maximálně dva až tři šálky.

Která bylina rostoucí ve volné přírodě má rovněž silný antivirotický účinek a zabíjí tedy viry? Jedná se o kozinec blanitý. Této bylince se ovšem vyhněte, máte-li vysoký tlak.

Autor:
Publikováno: 26. 2. 2020 10:30 Nahlásit obsah