V chorvatském Lidlu objevili 18 kilogramů kokainu. Nacházel se v krabicích mezi banány

V chorvatském Lidlu objevili 18 kilogramů kokainu. Nacházel se v krabicích mezi banány Zdroj: Shutterstock

Krabice s banány mohou ukrývat mnohá překvapení. A to nejen jedovaté pavouky. Jak se přesvědčily pracovnice Lidlu v chorvatském Ploče, mezi banány mohou být ukryty také drogy. V krabicích s banány prodavačky konkrétně zcela náhodou objevily 18 kilogramů kokainu. Tato droga však měla původně skončit úplně jinde než v obchodním řetězci.

Jak informoval zpravodajský portál Slobodna Dalmacija, prodavačky Lidlu v chorvatském Ploče zažily v úterý 20. července velmi nepříjemnou událost. Když v oddělení ovoce a zeleniny chtěly vyskládat nově dovezené banány z krabic, narazily na podezřelé balíčky s práškem.

Šokovaná vedoucí obchodu okamžitě přivolala policii. Jak se ukázalo, v jedné z krabic banánů bylo ukryto 16 balíčků obsahujících celkem 18 kilogramů kokainu. Krabice s kokainem přitom do Ploče dorazila z centrálního skladu chorvatského Lidlu v Záhřebu.

Zdroj: Shutterstock Podle listu Slobodna Dalmacija se Lidl stal vedlejší obětí na kokainové trase v Chorvatsku. Tak jako společnost Frigo Bonsai z chorvatského Opuzenu, která se v Chorvatsku zabývá hromadným dovozem a prodejem banánů. Pracovníci této společnosti objevili letos v březnu v kontejneru s banány, které se mimo jiné dováží z Jižní Ameriky, více než 70 kilogramů kokainu.

Dovoz banánů se tedy v Chorvatsku stal velmi riskantním obchodem, protože nikdy nevíte, co se ukrývá v krabici nebo lodním kontejneru pocházejícím z Jižní Ameriky. Chorvatská média rovněž připomínají případ z letošního dubna, který se odehrál přímo v přístavu města Ploče. 

Celníci a policisté zde objevili v kontejneru s banány z Jižní Ameriky, ke kterému se nikdo nehlásil, více než 500 kilogramů kokainu. V tuto chvíli již drogu zlikvidovali spálením.

Zdroj: Slobodnadalmacija.hr, Telegram.hr, Ljubuski.net

Autor:
Publikováno: 26. 7. 2021 10:36 Nahlásit obsah