Kategorie Znásilnění

Článek
8 nejkrutějších trestů za znásilnění, které se provádí dodnes
8 nejkrutějších trestů za znásilnění, které se provádí dodnes Udává se, že je ročně v České republice znásilněno přibližně dvanáct tisíc žen, ovšem jen pět procent z nich má odvahu se svěřit a celou událost nahlásit. Když se však násilník dostane před soud, mnohdy dostane takový trest, který ani zdaleka neodčiní to, co zneužité ženě způsobil.
Článek
Aplikace na sex: V Dánsku spustili aplikaci iConsent, ve které si lidé udělují souhlas se souloží
Aplikace na sex: V Dánsku spustili aplikaci iConsent, ve které si lidé udělují souhlas se souloží V prosinci roku 2020 Dánsko zpřísnilo zákon o znásilnění. Aby nešlo o tento přečin, musí nově s pohlavním stykem souhlasit oba partneři. Právě proto začala v Dánsku fungovat mobilní aplikace iConsent, která se zaměřuje na dobrovolný sex. V této aplikaci mohou Dánové zaregistrovat svého sexuálního partnera a odkliknout mu souhlas se souloží.
Článek
Australskou surfařku věznil v Indii 2 měsíce muž a každý den ji znásilňoval. Otřesný zážitek přežila a po 16 letech o něm napsala knihu
Australskou surfařku věznil v Indii 2 měsíce muž a každý den ji znásilňoval. Otřesný zážitek přežila a po 16 letech o něm napsala knihu Když bylo Australance Carmen Greentree 22 let, dala si pauzu od profesionálního surfování a vyjela studovat do Himalájí. Po cestě za studiem ji však v Novém Dillí podvedl muž, který jí slíbil, že ji bezpečně převeze na sever země. Kvůli své naivitě zůstala Carmen dvě měsíce uvězněná v houseboatu, kde jí její věznitel každý den znásilňoval a bil.
Článek
Nejlepší obrana před přepadením či znásilněním? Náraz loktem nebo kopnutí do rozkroku
Nejlepší obrana před přepadením či znásilněním? Náraz loktem nebo kopnutí do rozkroku Čas od času se každá žena vrací sama pozdě domů, ať už z posezení s kamarádkou nebo z práce. Vystavuje se tak riziku, že si ji pod rouškou tmy vyhlédne neznámý člověk. Abyste nebyla z útoku překvapená, není od věci, když se na něj předem připravíte. Pomohou vám k tomu následující tipy, které vás ochrání před přepadením i případným znásilněním.