Australskou surfařku věznil v Indii 2 měsíce muž a každý den ji znásilňoval. Otřesný zážitek přežila a po 16 letech o něm napsala knihu

Australskou surfařku věznil v Indii 2 měsíce muž a každý den ji znásilňoval. Otřesný zážitek přežila a po 16 letech o něm napsala knihu Zdroj: Facebook.com | Carmen Greentree

Když bylo Australance Carmen Greentree 22 let, dala si pauzu od profesionálního surfování a vyjela studovat do Himalájí. Po cestě za studiem ji však v Novém Dillí podvedl muž, který jí slíbil, že ji bezpečně převeze na sever země. Kvůli své naivitě zůstala Carmen dvě měsíce uvězněná v houseboatu, kde jí její věznitel každý den znásilňoval a bil.

Vyjela do Himalájí studovat učení Dalajlámy

Všechno to začalo v roce 2004, kdy australská surfařka Carmen Grentree (za svobodna Buecher) neuspěla v kvalifikaci na Ženský světový šampionát v surfingu. Tehdy si 22letá dívka řekla, že si od profesionálního surfování na nějakou chvíli odpočine. Rozhodla se cestovat a objevovat spirituální aspekt života.

Zdroj: Facebook.com | Carmen Greentree Chtěla se vydat do Himalájí, kde bude studovat učení Dalajlámy. Po cestě za svým novým snem se však stala obětí podvodu. V indickém Novém Dillí potkala muže, který jí slíbil, že ji do Himalájí bezpečně přepraví. Jelikož Carmen neměla kromě samotného kurzu zajištěnou dopravu na cílové místo, na jeho nabídku kývla a muže následovala.

Znásilňoval ji a bil, musela také dělat domácí práce

S neznámým mužem, kterému důvěřovala, odletěla do města Srinagar v oblasti Kašmír, kde zrovna probíhal vojenský konflikt mezi Indií a Pákistánem. Tento muž ji v Srinagaru seznámil s Rafiqem Ahmadem Dundoo, který Carmen nabídl ubytování v houseboatu s tím, že následující den budou pokračovat v cestě. 

Zdroj: Dailymail.co.uk Ubytování se nacházelo na lodi uprostřed jezera obklopeného horami a krásnou přírodou. Carmen proto nečekala, že zde zažije svou nejhorší noční můru. Namísto ubytování na jednu noc byla v houseboatu zavřena celé dva měsíce. Její věznitel Dundoo ji každý den bil, znásilňoval a nutil ji dělat domácí práce. Jeho rodiče, bratři se ženami i manželka s dítětem o tom všem věděli, ale nezasáhli.

Carmen byla zachráněna až díky náhodě

“Nemyslela jsem si, že z té lodi někdy vylezu. Říkala jsem si, že tak či onak zemřu. Nejhorší pocit pro mě byl, když jsem vše vzdala a nechala ho, aby si vzal, co chce. To bylo tehdy, když mě poprvé znásilnil. Byla jsem už velmi unavená a nedokázala jsem vzdorovat. Věděla jsem, že už s tím nikdy nepřestane,” popsala Carmen Grentree.

Zdroj: Facebook.com | Carmen Greentree Jak se Carmen dostala na svobodu? Díky šťastné náhodě. Rodina a přátelé se po této dívce příliš nesháněli, protože byli zvyklí na její dlouhé cestování. Jednou v noci se ovšem její dobré kamarádce Katherine zdál zlý sen o tom, že je Carmen v nebezpečí. Obrátila se na Australský úřad v Indii, aby začal po dívce pátrat.

V tu dobu začal únosce navíc žádat peníze od Carmeniny rodiny. Když Carmen s žádostí o výkupné volala svým rodičům, policisté na základě telefonátu určili její polohu. Po komplikované záchranné akci se dostala konečně zpátky domů do Austrálie. 

Detaily z věznění odkryla ve své knize, svému únosci odpustila

Celá událost se stala před 16 lety. Až nyní s ní však Carmen Greentree vyšla na veřejnost. V roce 2020 vydala knihu A Dangerous Pursuit of Happiness, ve které odkrývá detaily svého dvouměsíčního věznění. Na základě tohoto svědectví se jí začali ozývat lidé, kteří byli na téže lodi rovněž vězněni.

Zdroj: Facebook.com | Carmen Greentree Byl Rafiq Ahmad Dundoo za to, co udělal, odsouzen? Nikoliv. Carmen byla v roce 2004 požádána, aby se kvůli svědectví vrátila do Indie. Strach jí to ale nedovolil. Po 6 měsících byl tak zatčený Dundoo propuštěný na svobodu a jeho případ smetený ze stolu.

Carmen se s tím, co prožila, v průběhu let vyrovnala. V současnosti je vdaná a má tři děti. Jak uvedla na svém facebookovém účtu, svému únosci již odpustila a cítí k němu lítost.

Autor:
Publikováno: 9. 10. 2020 10:05 Nahlásit obsah