Kategorie Indie

Článek
Zlaté mléko z kurkumy: Tento tradiční ajurvédský nápoj vám vyléčí nachlazení a posílí imunitu
Zlaté mléko z kurkumy: Tento tradiční ajurvédský nápoj vám vyléčí nachlazení a posílí imunitu O pozitivních účincích kurkumy na lidské zdraví se toho napsalo už spoustu. Věděla jste ale, že můžete její účinky znásobit? A to, když ji smícháte s mlékem, máslem, medem a popřípadě skořicí a pepřem a vyrobíte si z ní zázračné zlaté mléko. Tento nápoj si získává stále větší oblibu i v západní kultuře. Jakým způsobem může prospět i vám?
Článek
Lidé, kteří se narodili s částmi těla navíc. Objevovali se v minulosti a bohužel i dnes
Lidé, kteří se narodili s částmi těla navíc. Objevovali se v minulosti a bohužel i dnes Naše lidské tělo nás asi nikdy nepřestane překvapovat. Je zajímavé sledovat, čeho všeho je lidské tělo schopné a jak moc ho může příroda změnit. Pojďte se s námi podívat na neobvyklé lidi, kteří se narodili s některými částmi těla navíc.
Článek
Dospělý muž je uvězněn v těle batolete. Nemůže mluvit ani chodit
Dospělý muž je uvězněn v těle batolete. Nemůže mluvit ani chodit 23letý muž prožil téměř celý svůj život jako pětikilové batole, neschopné mluvit ani chodit. Manpreet z Indie trpí vzácnou nemocí zvanou Laronův syndrom, která současně sužuje asi 300 lidí na světě. Ta způsobuje hormonální nerovnováhu, kdy tělo postrádá nutnou látku pro další vývoj.
Článek
Díváte se na jedno z nejmenších miminek na světě. Je až zázrak, že s tak nízkou porodní vahou přežilo
Díváte se na jedno z nejmenších miminek na světě. Je až zázrak, že s tak nízkou porodní vahou přežilo V dnešní době není neobvyklé, že se miminko narodí o pár týdnů dříve. Většinou se to na zdraví dítěte nijak neodrazí a vše dožene s předstihem. Avšak příběh předčasně narozené Manushi je něco zcela jiného…
Článek
V křoví našel odhozené děťátko. Když se k němu dostal blíže, zjistil děsivou pravdu...
V křoví našel odhozené děťátko. Když se k němu dostal blíže, zjistil děsivou pravdu... Bohužel Indie patří mezi země, kde téměř denně zemře přibližně 180 dětí a ve většině případů se jedná o holčičky, protože ty nemají pro rodiny žádnou cenu, spíše naopak jsou považovány za přítěž. Proto spousta novorozených holčiček je bezprostředně po porodu vyhozena a zanechána na pospas osudu.
Článek
Nejdříve si mysleli, že je tento 49letý muž posedlý. Pak mu ale v břiše našli tohle...
Nejdříve si mysleli, že je tento 49letý muž posedlý. Pak mu ale v břiše našli tohle... Dnes vám přinášíme příběh muže jménem Shyamal Tirke, který trpěl velmi vzácnou chorobou. Ta se projevovala opravdu zvláštní anomálii.
Článek
Dáváte svým dětem liči? V Indii po konzumaci tohoto ovoce zemřely už stovky dětí!
Dáváte svým dětem liči? V Indii po konzumaci tohoto ovoce zemřely už stovky dětí! Jen málokoho z nás by napadlo, že některý druh ovoce může být pro naše děti doslova jedem. Na mysli máme, v dnešní době už všem známé, ovoce s názvem liči, které původně pochází z Asie, a díky svému netradičnímu vzhledu a lahodné chuti si získalo řadu fanoušků.
(16) Načíst více