Nejmenší žena světa má pouhých 63 centimetrů. 28letá Jyoti Amge je díky tomu žádanou herečkou i celebritou

Nejmenší žena světa má pouhých 63 centimetrů. 28letá Jyoti Amge je díky tomu žádanou herečkou i celebritou Zdroj: Shutterstock

Nejmenší žena světa, 28letá Jyoti Amge z Indie, měří pouhých 62,8 centimetrů. Díky své jedinečné výšce je držitelkou dvou Guinessových rekordů, patří mezi žádané herečky a celebrity a ve své rodné zemi je považována za bohyni. Za její nízký vzrůst může dědičné onemocnění achondroplazie, které je přezdívané jako trpaslictví.

Nejmenší žena na světě trpí dědičnou formou nanismu

Joyti Amge přišla na svět 16. prosince 1993. Podle její matky měla při narození běžnou velikost a až do pěti let věku, kdy se její růst zastavil, se vyvíjela podobně jako její vrstevníci. V roce 2009 byla Joyti Amge prohlášena za nejmenší žijící teenagerku na světě. V té době měřila 61,95 centimetrů.

Nejmenší žena na světě Joyti Amge trpí dědičnou formou nanismu, která se nazývá achondroplazie. Lidé s touto růstovou poruchou zpravidla v dospělosti měří kolem 125 centimetrů. V případě Joyti Amge se však růst zastavil na pouhých 62,8 centimetrech. A právě díky tomu se stala držitelkou dvou Guinessových rekordů.

Zahrála si po boku slavné herečky Emmy Roberts

Joyti Amge se aktuálně pyšní tituly nejmenší mobilní žena na světě a také nejmenší herečka na světě. Tato 28letá žena se objevila v indických i zahraničních televizních pořadech a také filmech. 

Vidět jste ji rovněž mohli v americkém hororovém televizním seriálu American Horror Story - Freak Show, kde si mimo jiné zahrála po boku slavné americké herečky Emmy Roberts.

Zdroj: Shutterstock

Joyti Amge boduje i na sociálních sítích

I když 28leté Joyti Amge její výška mnohdy přináší problémy, rodina a přátelé ji podporují a povzbuzují v tom, aby šla za svými zvláště hereckými sny. Tato nejmenší žena na světě má zástupy fanoušků nejen v televizním a filmovém světě, ale také na sociálních sítích.

Například na Instagramu Joyti Amge sleduje více než jeden milion lidí, díky čemuž tato 62,8 centimetrů vysoká žena patří i k velmi úspěšným influencerkám. Značně úspěšná je také na portále YouTube. Ač je Joyti Amge svou postavou opravdu malá, má velkou osobnost, které se někdo jen tak nevyrovná.

Zdroj: Instagram.com/jyoti_amgeDailystar.co.uk
Autor:
Publikováno: 8. 11. 2022 10:16 Nahlásit obsah