27letý muž Manpreet Singh je uvězněný v těle dítěte. Měří 58 centimetrů a vypadá jako batole

27letý muž Manpreet Singh je uvězněný v těle dítěte. Měří 58 centimetrů a vypadá jako batole Zdroj: Shutterstock

Když se chlapeček Manpreet Singh narodil v roce 1995 v Indii, všechno nasvědčovalo tomu, že z něj vyroste zdravé dítě. Jenže v jednom roce svého života přestal z ničeho nic růst. Lékaři později Manpreetovi na dálku diagnostikovali Laronův syndrom, který způsobuje nanismus a který dnes 27letého muže uvěznil v těle batolete.

Manpreet Singh je batoletem po fyzické i mentální stránce

Když byl Manpreet Singh malý, jeho rodiče se domnívali, že začne znovu růst. Jenže nestalo se tak. Dnes tento muž měří pouhých 58 centimetrů, nemluví a je uvězněný v batolecím těle. 

27letý Manpreet nejen vypadá, ale také se chová jako batole. Komunikuje především gesty, chichotá se, žvatlá a umí také zakřičet. Když jej něco vyděsí, dokáže zaplakat. Rodina muže uvězněného v těle batolete pochází z chudých poměrů. Z finančních důvodů si proto nikdy nemohla nechat u specialistů diagnostikovat, jakým onemocnění Manspreet přesně trpí.

Vzhledem k malé postavě, velkým rukám, velkým nohám a volnější pokožce se lékařské kapacity na dálku domnívají, že Ind Manpreet Singh trpí Laronovým syndromem způsobujícím nanismus. Jde o vzácnou formu autozomálně recesivní poruchy, pro kterou je typická odolnost těla k růstovému hormonu. Jedním z příznaků tohoto onemocnění je právě velmi malý vzrůst.

Lidé jej považují za reinkarnaci hinduistického boha

28letý Manpreet potřebuje 24hodinovou péči. Jeho vlastní rodiče se o něj již nemohli starat, a tak o něj v současnosti plnohodnotně pečuje teta Lakhwinder Kaur, se kterou žije a která jej všude nosí.

Navzdory svému fyzickému a psychickému stavu je Manpreet Singh v Indii velmi váženou osobou. Vesničané jej považují za reinkarnaci hinduistického boha a cestují za ním i z dálek, aby jej uctili.

Zdroj: Metro.co.uk, Gentside.co.uk

Autor:
Publikováno: 30. 9. 2022 10:15 Nahlásit obsah