Kategorie Vzácné onemocnění

Článek
27letý muž Manpreet Singh je uvězněný v těle dítěte. Měří 58 centimetrů a vypadá jako batole
27letý muž Manpreet Singh je uvězněný v těle dítěte. Měří 58 centimetrů a vypadá jako batole Když se chlapeček Manpreet Singh narodil v roce 1995 v Indii, všechno nasvědčovalo tomu, že z něj vyroste zdravé dítě. Jenže v jednom roce svého života přestal z ničeho nic růst. Lékaři později Manpreetovi na dálku diagnostikovali Laronův syndrom, který způsobuje nanismus a který dnes 27letého muže uvěznil v těle batolete.
Článek
Holčička se narodila s velkým mateřským znaménkem přes půl tváře. Její máma jí od mala vštěpuje, že je výjimečná
Holčička se narodila s velkým mateřským znaménkem přes půl tváře. Její máma jí od mala vštěpuje, že je výjimečná Když přišla americká holčička Winry Hallová na svět, byla jiná než ostatní novorozené děti. Rodiče si hned po jejím narození všimli, že má skvrnu ve tváři. Nejprve si mysleli, že jde o modřinu. Lékaři však překvapeným rodičům řekli, že jde o extrémně vzácné mateřské znaménko. Zajímá vás, jak se této holčičce aktuálně daří?
Článek
Holčička se narodila s velkým mateřským znaménkem na tváři připomínající masku Batmana. Takto vypadá po 6 chirurgických zákrocích
Holčička se narodila s velkým mateřským znaménkem na tváři připomínající masku Batmana. Takto vypadá po 6 chirurgických zákrocích Když Luna Tavares-Fennerová přišla v roce 2019 na svět, byla jiná než ostatní novorozené holčičky. Většinu její tváře pokrývalo velké tmavé mateřské znaménko, které připomínalo masku Batmana. Od svého narození do roku 2021 Luna podstoupila celkem šest náročných chirurgických zákroků. Podívejte se, jak vypadá dnes.
Článek
Albínská holčička Ava Clarke si podmanila slavné módní značky. Podívejte se, jak je krásná
Albínská holčička Ava Clarke si podmanila slavné módní značky. Podívejte se, jak je krásná Když se Ava Clarke v roce 2008 narodila, rodičům i zdravotnickému personálu bylo na první pohled zřejmé, že je jiná. Na svět vykoukla albínská holčička s modrozelenýma očima, světlou pletí a růžovými silnými rty. To vše bylo velmi neobvyklé, protože její biologičtí rodiče jsou Afroameričané s hnědýma očima.
Článek
Modelka Veronika Kašáková se bojí o novorozeného syna Matyáše. Její dítě se narodilo s fenylketonurií
Modelka Veronika Kašáková se bojí o novorozeného syna Matyáše. Její dítě se narodilo s fenylketonurií Modelka a miss Veronika Kašáková zveřejnila před dvěma týdny na svém Instagramu radostnou zprávu o narození synka Matyáše. Jenže chvíle štěstí se u ní aktuálně střídají s chvílemi strachu. Lékaři totiž malému Matyáškovi diagnostikovali vzácnou metabolickou poruchu zvanou fenylketonurie. Co to pro syna Veroniky Kašákové znamená?
Článek
Chlapeček se narodil se čtyřikrát větším jazykem. Dnes má 3 roky a překvapí vás, jak vypadá
Chlapeček se narodil se čtyřikrát větším jazykem. Dnes má 3 roky a překvapí vás, jak vypadá Když chlapeček Owen Thomas přišel před třemi lety na svět, jeho rodiče byli v šoku. Narodil se totiž se čtyřikrát větším jazykem, než je u novorozenců běžné. Lékaři tomuto miminku z americké Pensylvánie následně diagnostikovali vzácný Beckwith-Wiedemannův syndrom, který postihuje jedno z 15 tisíc narozených dětí.