Místo na světě bez koronaviru: Tento domorodý kmen je už 60 000 let odloučen od civilizace

Místo na světě bez koronaviru: Tento domorodý kmen je už 60 000 let odloučen od civilizace Zdroj: www.pinterest.com

Pokud se podíváme na mapu, zjistíme, že koronavirus zasáhl téměř celý svět a nevyhnul se ani malým ostrůvkům. Přesto však najdeme jedno místo, kde se s největší pravděpodobností koronavirus neobjeví. Je to ostrov Severní Sentinel, kde už 60 000 let žije domorodý kmen v absolutní izolaci od zbytku světa.

Severní Sentinel spadá pod Andamanské ostrovy, které se nachází v Bengálském zálivu. Leží asi 35 kilometrů od ostrova Jižní Andaman a je známý především díky tomu, že na něm desítky tisíc let žije domorodý kmen, který odmítá jakýkoliv kontakt s okolním světem.

Jejich populace se odhaduje od 50-400 lidí a lze předpokládat, že jsou to lidé, kteří jsou absolutně nedotčení moderní civilizací. A vlastně je to dobře – pokud by kmen v současné době přišel do kontaktu s moderními lidmi, nebyl by vystaven pouze riziku nákazy koronavirem, ale i mnoha dalším nemocem, protože by k nim neměl vybudovanou absolutně žádnou imunitu.

TIP: A jakým nejhorším pandemiím muselo lidstvo během historie čelit? To se dozvíte ZDE

Níže jsme pro vás připravili video, kde vás s tímto ostrovem a jejich domorodci blíže seznámíme. V minulosti již nějaké pokusy o kontakt s obyvateli ostrova proběhly, mnozí však za něj zaplatili životem a informace o každodenním životě na ostrově jsou tak velice vzácné.

Jakékoliv informace, fotografie či videa domorodců jsou velice vzácné Zdroj: www.pinterest.com

V současné době je ostrov a jeho nejbližší okolí prohlášeno za ochrannou zónu a jak indická vláda, tak i široká veřejnost ze všech koutů světa, se shoduje, že ostrov bychom měli i nadále nechat být a nesnažit se navázat kontakt s obyvateli, kteří si zachovávají styl života svých předků z doby před více než 60 tisíci lety.

Podívejte se na naše video a poznejte blíže tento tajemný ostrov. A pokud se vám naše video líbí, určitě nezapomeňte sledovat náš Youtube kanál JAKO FAKT, kde pro vás pravidelně připravujeme nová zajímavá videa.

Autor:
Publikováno: 23. 4. 2020 10:39 Nahlásit obsah