Kategorie Imunita

Článek
Místo na světě bez koronaviru: Tento domorodý kmen je už 60 000 let odloučen od civilizace
Místo na světě bez koronaviru: Tento domorodý kmen je už 60 000 let odloučen od civilizace Pokud se podíváme na mapu, zjistíme, že koronavirus zasáhl téměř celý svět a nevyhnul se ani malým ostrůvkům. Přesto však najdeme jedno místo, kde se s největší pravděpodobností koronavirus neobjeví. Je to ostrov Severní Sentinel, kde už 60 000 let žije domorodý kmen v absolutní izolaci od zbytku světa.
Článek
Jak se zbavit rýmy: Pomohou cibulové ponožky i finská parní sauna
Jak se zbavit rýmy: Pomohou cibulové ponožky i finská parní sauna Doba nepříjemných rým a nachlazení je tu. I když se říká, že neléčená rýma trvá sedm dnů a léčená jeden týden, nemusí to být pravda. Díky několika trikům se můžete zbavit rýmy o dost rychleji. Co tedy zabírá?
Článek
Šípkový sirup za studena: Je skvělý do limonád, na palačinky i jako poleva na moučníky
Šípkový sirup za studena: Je skvělý do limonád, na palačinky i jako poleva na moučníky Červené šípky působí díky vysokému obsahu vitaminů a minerálů proti chřipce a nachlazení. Dokážou také výborně posílit imunitu. Užívat je přitom nemusíte pouze ve formě čaje. Zkuste si pochutnat také na lahodném šípkovém sirupu. Jelikož šípková sezona opět klepe na dveře, přinášíme vám recept na ten nejlepší šípkový sirup připravovaný za studena.
Článek
Udělala se jí bolestivá vyrážka, se kterou si lékaři nevěděli rady. Po 7 letech se však našla pomoc
Udělala se jí bolestivá vyrážka, se kterou si lékaři nevěděli rady. Po 7 letech se však našla pomoc Ačkoliv je dnešní moderní medicína natolik vyspělá, že lékaři dokážou vyléčit onemocnění, se kterým si dříve nevěděli rady, pořád se najdou lidé, kteří je svými problémy překvapí na tolik, že jsou zcela bezradní.
Článek
Co se stane z vaším tělem, když sníte hnědý banán?
Co se stane z vaším tělem, když sníte hnědý banán? Když jdeme nakupovat banány, většina z nás pochopitelně jako první sáhne ještě po těch nazelenalých v domnění, že pro sebe vybírají jen to nejlepší.
Článek
Co se děje v těle dítěte, když sní "šušeň"? Tohle jste asi ani netušili
Co se děje v těle dítěte, když sní "šušeň"? Tohle jste asi ani netušili Čas od času přijdou lékaři s nějakým výzkumem, který může znít jako opravdu velmi nepovedený vtip, jenže když se nad tím člověk více zamyslí, začne to dávat smysl.
Článek
Jak na jaře posílit imunitu? Vsaďte na betaglukany
Jak na jaře posílit imunitu? Vsaďte na betaglukany Zima se pomalu chýlí ke konci a mnozí se již nemohou dočkat, až odhodí kabáty a teplé šály. Jarní počasí však bývá zrádné, tělo je po zimě unavené a imunitní systém vyčerpaný. Naštěstí však existují látky, které dokážou obranné mechanismy těla podpořit.
Článek
S alkoholem k lepší imunitě!
S alkoholem k lepší imunitě! Jak si udržet zdraví v období chřipek a nachlazení? Užívat vitamínové tabletky je jedna možnost, ta druhá, zajímavější, je připravit si tenhle drink, který má velmi blahodárný vliv na zvýšení imunity, a krom toho je výborný.
Článek
12 největších mýtů a polopravd o nachlazení
12 největších mýtů a polopravd o nachlazení Konečně to vypadá, že přišlo jaro. Stále nás však mohou zaskočit chladná rána nebo naopak noci a obávané nachlazení je na světě. Škrábání v krku, bolest hlavy, ucpaný nos a jarní nálada v trapu, však to znáte. Jistě,…