Jak se zbavit rýmy: Pomohou cibulové ponožky i finská parní sauna

Jak se zbavit rýmy: Pomohou cibulové ponožky i finská parní sauna Zdroj: Shutterstock

Doba nepříjemných rým a nachlazení je tu. I když se říká, že neléčená rýma trvá sedm dnů a léčená jeden týden, nemusí to být pravda. Díky několika trikům se můžete zbavit rýmy o dost rychleji. Co tedy zabírá?

Kýchání a smrkání, které patří k rýmě, nám dokáže pěkně zkomplikovat život. Zvlášť s příchodem podzimních a zimních měsíců se s touto zdravotní komplikací setkáváme docela často. S rýmou však nemusíte žít celý jeden týden. Zkuste ji obelstít a zkrátit na co nejkratší možnou dobu. Vyzkoušejte následující osvědčené rady, díky kterým se nepříjemné rýmy zbavíte už za pár dnů.

Navštivte finskou parní saunu

Finská parní sauna prosycená tee tree olejem je výbornou prevencí onemocnění horních cest dýchacích. Pomůže vám ale také při počínající rýmě. Ve finské parní sauně se vaše tělo prohřeje, navíc dojde k uvolnění vašich dýchacích cest a rozpuštění hlenů.

Zdroj: Shutterstock Vdechujte horkou páru

Pokud máte finskou parní saunu daleko, nechte na své dýchací cesty působit horkou páru v pohodlí domova. Nasypte si do hrnce dvě lžičky mořské soli a přidejte několik kapek eukalyptového nebo tee tree oleje. Horká pára, kterou budete následně inhalovat, uvolní vaše dýchací cesty a uleví i vašemu ucpanému nosu.

Položte si vedle postele rozkrojenou cibuli

Účinným pomocníkem v boji proti rýmě je obyčejná cibule, a to v mnoha formách. Při počínající rýmě si večer položte vedle postele rozkrojenou cibuli. Celou noc budete následně inhalovat cibulové výpary obsahující silici allicin, která díky svému antibiotickému a protizánětlivému účinku ničí bakterie a viry. Tímto způsobem si přes noc uvolníte a dezinfikujete nosní dutinu, nosní sliznici i samotné dýchací cesty.

Dejte si na noc cibulové ponožky

Abyste s rýmou zatočili během několika dnů, dejte si na noc rovněž cibulové ponožky. Stačí, když si tenké plátky cibule rovnoměrně rozložíte na chodidla a na nohy si následně navléknete tlusté ponožky. Tyto cibulové ponožky mají velmi silný čisticí efekt, díky čemuž se budete po ránu cítit mnohem lépe.

Zdroj: Shutterstock

Vsaďte na sílu česneku

Nejen cibule, ale i česnek obsahuje silici allicin, která je považována za velmi silné přírodní antibiotikum. Právě díky allicinu se i vy rychleji zbavíte nepříjemné rýmy. V průběhu jednoho dne konzumujte po plátcích alespoň jeden stroužek čerstvého česneku. Jestli se vám tento postup příčí, máte další možnost.

Nastartujte imunitní systém bylinkami

Pomozte svému imunitnímu systému, aby se lépe vypořádal s viry. Posilte jej pomocí některých přírodních přípravků. Popíjejte například šípkový čaj nebo rakytníkový sirup, obsahující výrazné množství vitaminu C. Váš imunitní systém výrazně podpoří také echinacea nebo hlíva ústřičná.

Co při boji s rýmou dále pomáhá?

  • Upravte si jídelníček. Vyřaďte z něj všechny mléčné výrobky, a naopak do něj včleňte větší množství ovoce a zeleniny.
  • Dostatečně spěte. Každou noc alespoň osm hodin. Váš imunitní systém se tak lépe vypořádá s viry.
  • V průběhu dne vypijte alespoň dva litry tekutin. A to zejména čisté vody a bylinkových čajů. Zapomeňte však na kávu, černý čaj a alkohol.
Autor:
Publikováno: 29. 9. 2022 14:21 Nahlásit obsah