Nastal čas k posílení imunity: Známe pár jednoduchých triků, jak na to

Nastal čas k posílení imunity: Známe pár jednoduchých triků, jak na to Zdroj: freepik

Na obzoru jsou nekonečné dny plné podzimních plískanic a mrazivých zim. Proto momentálně nastává ten správný čas, abyste si posílili imunitu. Budete tak dostatečně odolní před náporem bacilů, který na vás během následujících chladných měsíců zaútočí. Svou imunitu můžete pravidelně trénovat a posilovat třeba následujícími způsoby.

Buďte každý den na čerstvém vzduchu

Teď, když je venku ještě hezky, snažte se být co nejčastěji na čerstvém vzduchu a získávejte co nejvíc energie z hřejivého sluníčka. Plánujte si výlety do přírody, choďte jen tak na vycházky nebo běhejte. Doba, kterou během babího léta strávíte venku, se vám v zimě zúročí v podobě silnějšího imunitního systému.

Pravidelně cvičte

Snažte se pravidelně hýbat, ať už venku na čerstvém vzduchu, doma, v tělocvičně, bazénu nebo posilovně. Na pravidelném pohybu zkrátka záleží a je to skvělý základ dobře fungujícího imunitního systému. 

Zdroj: freepik

Otužujte se

Už naše babičky a prababičky tvrdily, že otužování je cestou k železnému zdraví a dlouhověkosti. Své tělo můžete otužovat hned několika způsoby. Například každodenním sprchováním studenou vodou (nebo střídáním teplé vody se studenou), pravidelným plaváním v bazénu nebo spaním u otevřeného okna. Otužíte se i tak, že v bytě nebo domě během podzimu a zimy ztlumíte topení na minimum - otužilci běžně fungují při teplotách v rozmezí 18 až 20 stupňů Celsia.

Zvyšte dávku přírodního vitaminu C

Dopřát si zvýšené množství vitaminu C je tím nejjednodušším způsobem, jakým si můžete teď na podzim posílit imunitu. Rozhodně ale pro "céčko" nechoďte do lékárny, zkuste svému tělu dodat vitamin C v přírodní podobě. Začněte například pravidelně pít šípkový čaj oslazený medem. Hodnotným zdrojem vitaminu C jsou rovněž citrusy, kiwi, papája, rakytník, černý rybíz, ale i růžičková kapusta či brokolice.

S hygienou to zbytečně nepřehánějte

Říká se čistota, půl zdraví. Ovšem známe také rčení čeho je moc, toho je příliš. I nadměrnou čistotou můžete svému tělu spíš uškodit, než pomoci. Hygienu dodržujte přiměřeným způsobem a rozhodně nebuďte zastánci sterilního prostředí, v důsledku kterého si pak vaše tělo nedokáže poradit s bakteriemi. 

Zdroj: freepik

Dodržujte psychohygienu

Pro posílení imunity je důležitá nejen hygiena vnější, ale i vnitřní. Důsledně proto dodržujte psychohygienu. Je-li to možné, vyhýbejte se věcem, lidem a situacím, které vás stresují. A když se s nimi musíte dennodenně potkávat, naučte se alespoň stres efektivně odbourávat, aby vás zbytečně nepohlcoval.

Dopřejte si vydatný spánek

Spěte, spěte, spěte. Alespoň sedm hodin denně. Právě plnohodnotný spánek je jedním z nejefektivnějších nástrojů k regenaraci lidského organismu. Pokud si jej nemůžete dopřát, bude vaše tělo náchylnější k celé řadě onemocnění.

Autor:
Publikováno: 5. 11. 2021 18:44 Nahlásit obsah