Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

7 překvapujících pravd o milování po porodu

7 překvapujících pravd o milování po porodu Zdroj: Shutterstock

Když je novopečená maminka po šestinedělí a přichází čas, kdy by se měla svému manželovi věnovat, může to být pro ni velmi skličující moment, do kterého se příliš nehrne.

Mnoho žen uvedlo, že jim první milování po porodu s partnerem připadalo, jako kdyby to bylo jejich „poprvé“, protože to bylo stejně neohrabané a ve výsledku i bolestivé. Není se však čeho obávat a ačkoliv vám první společná noc po porodu může dělat starosti, je potřeba si uvědomit, že takhle to napořád jistě nebude. 

Nejdříve se nebudete cítit dobře

Může se dostavit také bolest, která může být způsobena komplikacemi u porodu anebo také nízkou hladinu estrogenu, který ovlivňuje elasticitu vaginálních tkání. Hladina estrogenu po porodu okamžitě klesne a na nízké hladině zůstává i během kojení. Mnoho gynekologů uvádí, že tohle období, kdy žena má nízkou hladinu estrogenu v kombinaci s vysokou hladinou prolaktinu a oxytocinu, může připomínat během prvních dvou až tří měsíců menopauzu. Jak se tedy uvolnit? Maminky doporučují sklenku vína, příjemnou atmosféru a i nějakou pomůcky, které vám s tímto problémem mohou pomoci.

Tam „dole“ se to může trochu změnit

Během porodu se ženám rozšiřuje pánev, což může být jeden z důvodů, proč sex neprožíváte stejně jako před porodem. Neztrácejte však hlavu, s tímto nám může pomoci cvičení zaměřené na pánevní svaly.

Zdroj: Shutterstock

Sex je ještě důležitější

Když se narodí miminko, všechno v domácnosti se přizpůsobí právě tomuhle mrňouskovi, který vyžaduje veškerou péči a pozornost. A právě v tuto chvíli je fyzická intimita mezi partnery mnohem důležitější, než byla do teď. Je zapotřebí udržovat se svou drahou polovičkou i partnerský vztah a vzít v potaz, že nejste jen „mamka“ a „taťka“, ale také pár.

„Rychlovky“ se stanou denní rutinou

Během prvních měsíců je pro vás i vašeho partnera vše nové a nepoznané. Ve všem tom spěchu si však jen stěží najdete hodinové okno na milostné hrátky. Budete se tedy muset oba dva po nějaký čas spokojit s tzv. rychlovkami, během kterých nebudete myslet na to, co právě vaše dítko dělá, jestli nemá hlad nebo jestli nepotřebuje přebalit. Využijte každou volnou chvilku na to, abyste se věnovali jen sami sobě a alespoň v tuto chvíli tu pro svého partnera buďte na sto procent.

Odpoledne se stane novým večerem

Když totiž novopečená maminka po celodenním shonu ulehne do postele, jediné pomyšlení v tuto chvíli má na spánek, nikoliv ještě na mazlení či milování. Nahrazujte si tyto večery odpoledne, kdy vaše miminko v klidu spí a místo uklízení se věnujte sobě, svému partnerovi a vašemu vztahu.

Může to být lepší, než si myslíte

Najde se mnoho žen, které uvedly, že pro ně milování před porodem bylo mnohem lepší a intenzivnější. Najde se však také mnoho žen, které tvrdí opak. U některých žen totiž může porod ovlivnit také citlivost ženských orgánů, což znamená, že náš klín se po porodu může stát na dotek mnohem citlivější než doposud.

Zdroj: Shutterstock

Chuť na milování se vrátí

Ačkoliv se může po porodu zdát, že už se nikdy společnému milování oddávat nebudete, opak je pravdou. Stejně jako znovu začnete chodit s kamarádkami ven, tak se vám i vrátí chuť na sex. Každá z nás je jiná a je proto velmi důležité svému tělu naslouchat a neodstrkovat vlastní potřeby a potřeby partnera na druhou kolej. Je to jednoduché – jak si to nastavíte, takovéto to budete mít, tak na to myslete!

Autor:
Publikováno: 3. 5. 2022 08:33 Nahlásit obsah