Nejhorší pandemie v historii lidstva, které byly zákeřnější než koronavirus

Nejhorší pandemie v historii lidstva, které byly zákeřnější než koronavirus Zdroj: wikipedia.com

Celý svět v současné době děsí řádění nového koronaviru a mnoho lidí má strach o své životy a životy svých blízkých. Pokud se však podíváme do historie, zjistíme, že koronavirus je zatím jen slabý odvar toho, čím si lidstvo již muselo projít. Pojďme se dnes podívat na nejhorší pandemie, které nás v minulosti zasáhly.

Nový koronavirus je pro nás zatím velkou neznámou a o to více se ho lidé bojí. Je pochopitelné, avšak ne příliš rozumné, že lidé propadají panice a obávají se, jak bude pandemie postupovat, kolik lidí po celém světě zasáhne a kolik životů si vyžádá.

Ve videu, které najdete níže, jsme se podívali na nejhorší pandemie, se kterými se muselo lidstvo popasovat. V tu chvíli nám možná začne připadat nákaza koronavirem jako to „lepší“, čím se můžeme nakazit, v porovnání s tím, co se v historické nabídce nákaz objevilo. Černá smrt alias mor, španělská chřipka, cholera – to vše jsou nemoci, které měly u většiny nakažených skutečně děsivý průběh a u kterých se počty obětí počítaly i na desítky milionů.

TIP: Děsivé dokážou být i různé ideály krásy v různých kulturách - podívejte se ZDE

Mor byl jedním z největších strašáků středověku. Zdroj: discovermagazine.com

V současnosti máme také další obrovskou výhodu a tou je pokrok ve vědě a medicíně. Ve středověku, kdy řádily morové rány, žádná účinná léčba v podstatě neexistovala a o moc lépe na tom lidé nebyli ani během pandemie španělské chřipky po první světové válce. Dnes pracují ti nejlepší světoví vědci na nových vakcínách a lécích, díky kterým budou moci lidé pandemie překonat mnohem lépe než v minulosti.

Podívejte se na naše video a zjistěte, jaké byly nejhorší pandemie v historii a napište nám do komentářů, jaký je váš názor na aktuální situaci kolem pandemie koronaviru.

Autor:
Publikováno: 10. 3. 2020 10:44 Nahlásit obsah