Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Kdo holduje více sexu: Ženy sovy, nebo skřivani?

Kdo holduje více sexu: Ženy sovy, nebo skřivani? Zdroj: Shutterstock

Patříte mezi sovy, jak se jinak označují ti, kteří si užívají večerního života, nebo mezi skřivany, kteří brzy ráno vstávají? Podle amerických vědců jsou sovy dobrodružnější v sexu než skřivani. Ti jsou naopak konzervativnější a raději udržují dlouhodobé vztahy.

Žena sova

Podle odborné studie Evolutionary Psychology jsou ženy sovy ve svém sexuálním chování podobné mužům. U těchto žen byly odhaleny hladiny hormonu kortizolu ve výši, která je obvyklá právě u opačného pohlaví. Kortizol je spojován s vysokou energií a vzrušivostí. Ženy sovy podle výzkumu častěji žijí single, vyhledávají dobrodružství, střídají častěji partnery, rády riskují, zkoušejí nové věci a jsou promiskuitnější.

Zdroj: Shutterstock

Žena skřivan

Ženy skřivani jsou velmi střídmé, konzervativní jak v chování, tak v sexuálním životě. Neholdují nočnímu životu a mají rády vše pod kontrolou. Umí být vášnivé a upřednostňují dlouhodobý vztah plný porozumění a harmonie. Nevyhledávají nezávazný sex na jednu noc, nerady experimentují a riskují. Často mívají za partnery právě muže sovy, což jejich vztah dělá velmi zajímavým a v žádném případě není na škodu. Spíše naopak, protože kombinace těchto dvou lidí může přinést do vztahu určitou dávku vzrušení.

Nejste ani sova, ani skřivan? Nevadí, stejně je jich jenom 20 %, zbytek populace je někde uprostřed. Takže zlatá střední cesta, tudíž od každého trochu toho nejlepšího.

Autor:
Publikováno: 13. 5. 2021 12:08 Nahlásit obsah