13letý Jirka vlastnoručně ušil spolužákům roušky. Děti se mu vysmály, nyní jej podporují tisíce lidí napříč Českem

13letý Jirka vlastnoručně ušil spolužákům roušky. Děti se mu vysmály, nyní jej podporují tisíce lidí napříč Českem Zdroj: Facebook.com | Anička Žaková Zieglerová

13letý Jirka z pražské Hostivaře je frajer. Vlastníma rukama ušil pro své kamarády ze třídy roušky, které se jim chystal rozdat. Namísto vděku se mu ale jeho spolužáci vysmáli. Chlapce, který reakci svých kamarádů nečekal a byl z ní zdrcený, podpořila na Facebooku jeho maminka. Že Jirka udělal úžasné gesto, uznávají i lidé z celého Česka.

Roušky jsou podle spolužáků hnusné a Jirka je divný

Jirka z pražské Hostivaře seděl několik týdnů u šicího stroje a šil pro své spolužáky roušky. Jeho milé gesto však děti nepochopily, což chlapec těžce nesl. Hodiny dřiny a touha pomoci ostatním se ve škole bohužel obrátily proti němu.

Chlapec se paradoxně dozvěděl, že jeho vlastnoručně ušité rousky jsou hnusné a on je divný. Zdrceného chlapce se v jeho milém gestu rozhodla podpořit jeho maminka, která chtěla dokázat, že její syn udělal úžasnou věc.

Zdroj: Facebook.com | Anička Žaková Zieglerová Maminka veřejně podpořila syna

“Můj syn už několik týdnů šije roušky. Chtěl je rozdávat ve škole, dozvěděl se, že jsou hnusný a on divnej. Je nešťastnej. Přátelé, chci mu dokázat, že to je hloupost, jsem na něj pyšná a pomůžu mu je rozdat tam, kde to ocení. Pomůžete mi prosím ukázat mu, že to, co dělá, je naopak úžasné? Že to, že ve třinácti perfektně šije na stroji a chce udělat něco pro ostatní, je naopak super frajeřina? Děkuju! Potřebuju mu dokázat, že svět je ještě v pořádku,” napsala veřejně Jirkova maminka na svém facebookovém účtu.

Její příspěvek okamžitě vyvolal obrovskou vlnu solidarity napříč celým Českem. V současné době má přes deset tisíc pozitivních komentářů a více než třicet tisíc sdílení. Lidé Jirkovi píšou, že je frajer, když ve třinácti letech dokáže sám šít na šicím stroji. Chválí jej za jeho solidární gesto, podporují jej v tom, co dělá, a někteří si od něj chtějí roušku dokonce koupit.

Zdroj: Facebook.com | Anička Žaková Zieglerová “Jirko, jsi frajer,” vzkazují lidé

“Tak tenhle kluk je vážně frajer, velký šikula se srdcem na správném místě. Přeji ať ho nic neodradí v jeho krásném konání, ať dělá cokoliv a ať má plno sil a radosti. Díky takovým dětem je opravdu svět lepší,” napsala uživatelka Jana. “Mám doma stejně starého syna a takovou roušku by neušil, ani kdybych mu ruce polámala. Moc šikovný kluk, může být na sebe pyšný,” přidala se uživatelka Petra. “Jirko jsem chlap a taky šiju roušky. A určitě nejsem divnej, jen šikovnej. Tak se drž chlape,” dodal pod příspěvkem uživatel Miloslav.

Jirkova maminka vsadila na sílu sociálních sítí a dle desetitisíců podpůrných komentářů udělala dobře. “Chci jen dodat, že můj příspěvek rozhodně nebyl a není o šikaně, vidím, že to lze chápat i tak. Ale tohle prosím neřešme. Ne tady a teď. Chtěla jsem pouze Jirkovi ukázat, že to, co dělá, je super a podpořit ho. Moc děkujeme za obrovskou vlnu podpory, vážíme si vašich milých slov a pro Jirku to moc znamená! Děkujeme,” vzkázala všem komentujícím.

Autor:
Publikováno: 7. 10. 2020 12:00 Nahlásit obsah