Kategorie Roušky

Článek
Dovolená v Chorvatsku v létě 2020. Seznamte se s nejdůležitějšími informacemi pro cestu a pobyt
Dovolená v Chorvatsku v létě 2020. Seznamte se s nejdůležitějšími informacemi pro cestu a pobyt Letošní dovolená v Chorvatsku s sebou nese spoustu otázek. Pokud se sem také chystáte, seznamte se s ohledem na současnou epidemiologickou situaci s nově nastavenými pravidly, která začala v Chorvatsku platit. Pokusili jsme se je pro vás v kostce shrnout.
Článek
Máte alergii na pyl? Připněte si na roušku sponku, radí facebooková výzva
Máte alergii na pyl? Připněte si na roušku sponku, radí facebooková výzva Pandemie koronaviru, která nás letos nečekaně postihla, spustila obrovskou vlnu solidarity. Lidé si šijí roušky, zajišťují dezinfekční prostředky, anebo dovážejí nákupy potřebným. Strach z nákazy však v některých bohužel spouští i agresivitu. Terčem útoků se stávají alergici, kteří vzhledem ke stávající pylové sezoně trpí alergickou rýmou.
Článek
Američanka vyrábí ze svých použitých kalhotek roušky. Upozorňuje na špatnou úroveň zdravotnictví
Američanka vyrábí ze svých použitých kalhotek roušky. Upozorňuje na špatnou úroveň zdravotnictví Ačkoliv se mezi námi najdou lidé, kteří v této době svým blízkým i cizím lidem nezištně pomáhají, najdou se i tací, kteří se na celé situaci snaží vydělat, jak jen mohou. Někteří prodávají předražené antibakteriální gely a Hannah Bates zase vyrábí se svých použitých kalhotek roušky.
Článek
Druhé letadlo Smartwings přivezlo z Číny do Česka 700 tisíc roušek a 100 tisíc respirátorů: Další ochranné pomůcky jsou na cestě
Druhé letadlo Smartwings přivezlo z Číny do Česka 700 tisíc roušek a 100 tisíc respirátorů: Další ochranné pomůcky jsou na cestě Na pražském Letišti Václava Havla v noci z pondělí 23. března na úterý 24. března přistálo druhé letadlo skupiny Smartwings, které přivezlo ochranné pomůcky pro zvládání epidemie koronaviru. Z Číny do Česka dopravilo celkem 700 tisíc roušek a 100 tisíc respirátorů.
Článek
Lidé v Česku i na Slovensku šijí roušky a věší je před domy: Jsou zadarmo pro každého, někteří však tento počin zneužívají
Lidé v Česku i na Slovensku šijí roušky a věší je před domy: Jsou zadarmo pro každého, někteří však tento počin zneužívají Současná solidarita, kterou si navzájem vyjadřují lidé napříč Českem, nezná hranic. Všichni, kteří umí pracovat s šicím strojem, momentálně šijí roušky. A to nejen do nemocnic, domovů důchodců nebo pro svou rodinu, ale pro všechny potřebné. Na některých místech Česka, dokonce lidé věší šité roušky před domy, kde si je může kdokoliv zadarmo vzít.