Trápí vás povánoční kila? Zbavte se jich jednoduše pomocí těchto rad

Trápí vás povánoční kila? Zbavte se jich jednoduše pomocí těchto rad Zdroj: Shutterstock

Během vánočních svátku a bujarých silvestrovských oslav se téměř každá z nás přestane hlídat a užívá si všech dobrot plnými doušky. Jenže najednou je leden a ručička váhy je neúprosná. Jak se tedy povánoční kil zbavit snadno a rychle?

Nejprve je důležité vrátit váš žaludek do stavu, ve kterém byl před Vánoci. Zapomeňte tedy na sladká, smažená a tučná jídla, které jste si dopřávaly ve velkém a také zmenšete porce.

A jak postupovat dál? Žádný den nezačínejte bez snídaně, na kterou si nejlépe připravte něco, co vás zasytí na delší dobu - tedy vajíčka, avokádo či bílý jogurt. K dopolední svačince si připravte mističku ovoce a k odpolední svačince mističku zeleniny. Jaké druhy ovoce a zeleniny zvolíte, je pouze na vás a vaší fantazií. Pokud zelenině příliš neholdujete, můžete si místo ní dát mix oříšků jako jsou mandle, vlašské ořechy, lískové ořechy či kešu.

Zdroj: Shutterstock V prvním týdnu však svůj jídelníček odlehčete úplně. Vezměte to jako menší detox, během kterého budete konzumovat spíše saláty, smoothie a lahodné polévky. Důležité je však to, abyste v žádném případě nehladověly! Denně snězte opravdu pět porcí jídla a dodržujte pitný režim.

Svůj zdravý jídelníček doplňte nejlépe nějakým kardio cvičením, které vám v hubnutí ještě více pomůže.

Autor:
Publikováno: 7. 1. 2022 11:23 Nahlásit obsah