Kategorie Art/Kultura

Art
Článek
Anna Franková: Kdo vyzradil její úkryt nacistům?
Anna Franková: Kdo vyzradil její úkryt nacistům? Druhá světová válka byla k židovským obyvatelům velmi krutá. Patřila mezi ně i Anna Franková, která se společně se svou rodinou přes 2 roky skrývala před nacistickým běsněním. Pak byl ovšem jejich úkryt prozrazen a všichni skončili v koncentračním táboře, kde všichni krom jejího otce zemřeli. Dodnes se stále diskutuje, kdo úkryt nacistům prozradil.
Článek
Architekt přestavěl starou továrnu na oázu klidu. Představujeme vám umělecké dílo jménem La Fábrica
Architekt přestavěl starou továrnu na oázu klidu. Představujeme vám umělecké dílo jménem La Fábrica Pravděpodobně jste také slyšeli, že je finančně výhodnější staré domy a budovy strhnout, než je opravovat nebo renovovat. Ovšem ani tento známý fakt španělského architekta Ricarda Bofilla nezastavil a pustil se do obnovení opuštěné budovy z období první světové války.
Článek
Devadesátiletá babička válcuje Instagram: Na stará kolena je z ní slavná módní blogerka
Devadesátiletá babička válcuje Instagram: Na stará kolena je z ní slavná módní blogerka Na co sedět doma, poslouchat oldies a plést nebo háčkovat? Že si lze důchodu užít i jinak, dokazuje devadesátiletá dáma Helen Wan Winkle, která v současnosti se svými 3,5 miliony odběrateli doslova válcuje Instagram. Ostatně této módní blogerce, která si přezdívá Baddie Winkle, rozhodně není nic svaté. Přesvědčte se sami!
Článek
Američanka maluje obrazy svými prsy. Bojuje tak proti rakovině
Američanka maluje obrazy svými prsy. Bojuje tak proti rakovině Nádherné obrazy nevznikají pouze pomocí štětce. Řada umělců používá k malování i části vlastního těla. Ať už jde o prsty na rukou či nohou, nos, nebo dokonce penis. Americká umělkyně Marcey Hawk zase maluje svými ňadry –…
Článek
Vyšívané tetování? Opravdu existuje
Vyšívané tetování? Opravdu existuje Už jste slyšeli o vyšívaném tetování? Nebojte, k tomu, aby vzniklo, opravdu nepotřebujete jehlu a nit! Jde o doménu vynikající turecké tatérky Evy Krbdk, která těla svých klientů zdobí tetováním křížkovým stehem. Co na tento její originální nápad říkáte?
Článek
Plus jedna: kniha pro všechny, kteří někdy byli plus jedničkou
Plus jedna: kniha pro všechny, kteří někdy byli plus jedničkou Do redakce k nám dorazila kniha Plus jedna, která prošla několika rukama a s klidným srdcem ji můžeme doporučit - třeba jako vánoční dárek pro vás, vaše kamarády, známé či kolegy.
Článek
České Budějovice opět po roce zaplnili noční běžci
České Budějovice opět po roce zaplnili noční běžci Seriál NN NIGHT RUN se těší velké popularitě a stejně tak tomu bylo i v Českých Budějovicích. Na start všech závodů se postavilo šestnáct set běžců a běžkyň.
Článek
V Plzni si užili běžci krásného podzimního večera
V Plzni si užili běžci krásného podzimního večera Zatímco v sobotu 23.9. prakticky po celém Česku pršelo, v Plzni bylo krásné počasí, které si užili všichni běžci i diváci. Seriál NN NIGHT RUN se těší velké popularitě a stejně tak tomu bylo i v Plzni. Na start všech závodů se postavilo k tisícovce běžců.
Článek
Tyto veřejné toalety koupila v otřesném stavu. Přestavěla je ale na něco okouzlujícího!
Tyto veřejné toalety koupila v otřesném stavu. Přestavěla je ale na něco okouzlujícího! Veřejné toalety nepatří zrovna k nejčistějším a nejoblíbenějším místům. O to víc, když jsou v naprosto dezolátním stavu jako právě ty, které se mladá architektka Laury Clark rozhodla přestavět podle sebe.
(342) Načíst více