NN NIGHT RUN letos slaví 10 let. Zve na noční běh do 8 měst

NN NIGHT RUN letos slaví 10 let. Zve na noční běh do 8 měst Zdroj: night-run.cz

V letošním roce se znovu rozeběhne kolotoč netradičních zážitkových běhů nočními městy NN NIGHT RUN, který v roce 2023 oslaví desáté výročí své existence. V období od jara do podzimu běžci zavítají do stejných osmi měst, kde se konaly noční běžecké závody vloni. Začíná se 22. dubna v Ostravě a končí 14. října v Olomouci.

„NN Night Run je jedinečný svou dobrodružnou a trochu tajemnou noční atmosférou. Proto jsme se rozhodli dát i letos tisícům lidí možnost proběhnout si s rodinou nebo přáteli česká města v závodě, ve kterém jde o víc než jen o vítězství,“ říká Tomáš Pavel, ředitel seriálu závodů NN NIGHT RUN.

Kromě Ostravy a Olomouce se poběží i v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Mostě, Liberci, Praze nebo Brně. Jde o města, která stojí za to navštívit i s celou rodinou a udělat si hezký víkend spojený s poznáváním a nevšedním sportovním zážitkem. Právě pro takové případy je připraven nezávodní Family Run.

Jde nám o radost a zážitek z pohybu pro každého. Výše startovného proto zůstává také v letošním roce přijatelná. Běžci zaplatí 600 korun, což je cena, která se nezměnila už 10 let.  Ve startovném je zahrnutý veškerý servis, včetně medaile, ale také občerstvení v cíli. A to bude letos v cíli opravdu pestré.  U rodinného běhu Family Run je startovné 300 korun a zahrnuje i sponzorské bavlněné tričko. V dětských kategoriích je cena za účast v běhu 200 korun. Dále se může jeden dospělý a jedno dítě přihlásit také do závodění v rámci rodinných týmů. Všichni účastníci si navíc mohou na památku pořídit kvalitní funkční triko v originálním designu NN NIGHT RUN.

Zdroj: night-run.cz Není důležité NN NIGHT RUN vyhrát, ale zúčastnit se ho. Právě proto u nás dostává medaili každý, kdo běh absolvuje. Motiv kočkovité šelmy na této trofeji zůstává a černá šelma pro běžce na deset kilometrů navíc vypadá oproti loňsku ještě dravěji. Změn doznala také medaile čekající v cíli Avon běhu na pět kilometrů, na které je design ještě roztomilejší než loni. Na hezké ocenění se mohou těšit i děti, pro něž jsou na medailích zobrazeni medvídci.  Účastníci Family Runu si pak budou moct doma na zeď pověsit medaili s motivem lišky.

Závody pro děti začínají kolem 15 nebo 16 hodiny odpolední, noční běhy startují většinou po 20 hodině, takže si všichni účastníci dosyta užijí zábavu během celého dne. Netradiční večerní doba startu běhů na 5 a 10 kilometrů s sebou přináší mnohé výhody, protože vytrvalci, kteří by nejraději závodili sedm dní v týdnu, nemusí kvůli startu na NN NIGHT RUN rušit jiné závodní plány. Není žádnou výjimkou, že někteří borci absolvují noční běh po jiném sobotním závodě, nebo naopak před nedělním běžeckým kláním. A ti, kteří nemají žádný další start během víkendu, si mohou v rámci NN NIGHT RUN zaběhnout pětikilometrovou a poté i desetikilometrovou trať.

Závody na pět kilometrů mají už roky charitativní poslání. Účastníci AVON běhu za zdravá prsa finančně podporují prevenci a pomoc ženám bojujícím proti rakovině prsu.  Část startovného je věnovaná na boj proti tomuto onemocnění. Každému zájemci poskytnou ve zvláštním stanu bližší informace „Bellisky“, tedy mladé ženy s diagnostikovanou rakovinou prsu.

NN NIGHT RUN je určen pro nejširší veřejnost. I když se na závodech objevují opravdu rychlí borci, do české či zahraniční běžecké špičky obvykle nepatří. Ambiciózní běžci tak díky závodům NN NIGHT RUN získávají šanci proběhnout se v přední skupině startovního pole a třeba zaběhnout i přední umístění.

Pozitivní zprávou ovšem zůstává, že v početném startovním poli závodů NN NIGHT RUN stále převládají spíše rekreační běžci, kteří si chtějí především zaběhat a užít si nevšední zážitek. Také proto je tento závod vhodný i jako první ostrý start pro začátečníky.

Pravidelní účastníci by jistě dokázali vyjmenovat i další důvody, proč některý ze závodů seriálu NN NIGHT RUN opakovaně absolvují. Můžete se jich zeptat, ale ještě lepší bude přihlásit se na některý z běhů, a najít si svůj vlastní důvod. „Počet účastníků každým rokem narůstá. Díky tomu je NN NIGHT RUN největším seriálem nočních běhů v Evropě a možná i na světě. Nás těší, že se známé tváře vracejí, a navíc se k nim se stále přidávají noví a noví běžci a běžkyně,“ usmívá se šéf pořadatelského týmu Tomáš Pavel.

Zdroj: night-run.cz HARMONOGRAM BĚHŮ V ROCE 2023

NN NIGHT RUN
AVON BĚH za zdravá prsa
FAMILY RUN
KIDS CUP

--------------------------------------------------------------------

22. 4.   Ostrava
29. 4.   Hradec Králové
13. 5.   Liberec

27. 5.   Brno

12. 8.   Most

9. 9.      Praha

7. 10.   České Budějovice

14. 10. Olomouc

www.night-run.cz

Autor:
Publikováno: 27. 2. 2023 09:56 Nahlásit obsah