Kategorie AstraZeneca

Článek
Britská moderátorka zemřela po očkování proti covidu. Pitva potvrdila, že její smrt souvisí s vakcínou AstraZeneca
Britská moderátorka zemřela po očkování proti covidu. Pitva potvrdila, že její smrt souvisí s vakcínou AstraZeneca V květnu letošního roku zemřela ve Velké Británii 44letá moderátorka BBC Lisa Shawová na následky komplikací spojených s očkováním vakcínou AstraZeneca. Její smrt zavinily krevní sraženiny, které způsobily otok mozku a krvácení do mozku. Jak ve čtvrtek 26. srpna potvrdila zveřejněná pitevní zpráva, za ženinu smrt může skutečně AstraZeneca.
Článek
Mattel vytvořil panenku Barbie podle vědkyně Sarah Gilbert. Tato žena se podílela na vývoji vakcíny AstraZeneca
Mattel vytvořil panenku Barbie podle vědkyně Sarah Gilbert. Tato žena se podílela na vývoji vakcíny AstraZeneca Britská profesorka Sarah Gilbert z Oxfordské univerzity má na svém kontě spoustu vědeckých ocenění. Nyní má hodně společného také s Eleanor Roosevelt, Marilyn Monroe nebo Beyonce. Stejně jako tyto slavné ženy byla Sarah Gilbert oceněna vlastní panenkou Barbie. Tato vědkyně se totiž spolupodílela na vývoji vakcíny proti koronaviru AstraZeneca.
Článek
Žena po očkování druhou dávkou AstraZenecy ztratila hlas. Tento postvakcinační syndrom je vzácný, shodují se odborníci
Žena po očkování druhou dávkou AstraZenecy ztratila hlas. Tento postvakcinační syndrom je vzácný, shodují se odborníci Portugalka Sofia Gomes, která žije ve Velké Británii, se potýká se vzácným postvakcinačním syndromem. Zatímco lidé po očkování bojují s únavou, bolestivou paží, celkovou bolestí svalů či teplotou, tato 43letá žena měla zcela neočekávané příznaky. Po druhé dávce vakcíny AstraZeneca, kterou dostala 19. května, ztratila hlas.
Článek
Vakcíny proti koronaviru Pfizer, Moderna a AstraZeneca, ale i Sputnik, Novavax a Janssen: Jak fungují a čím se od sebe liší
Vakcíny proti koronaviru Pfizer, Moderna a AstraZeneca, ale i Sputnik, Novavax a Janssen: Jak fungují a čím se od sebe liší Vakcín proti koronaviru byla vyvinutá celá řada. Státy EU mohou aktuálně používat vakcíny Pfizer/BioNtech, Moderna a AstraZeneca, které schválila Evropská komise. V Česku se zatím očkuje prvními dvěma. Ve hře jsou však i další vakcíny proti koronaviru, včetně vakcín Sputnik, Novavax a Janssen. Na jaké bázi tyto vakcíny fungují?