Kategorie Bodnutí hmyzem

Článek
Není štípnutí jako štípnutí: Naučte se mezi sebou rozlišit hmyzí štípance, ale i bodnutí a kousnutí
Není štípnutí jako štípnutí: Naučte se mezi sebou rozlišit hmyzí štípance, ale i bodnutí a kousnutí V letních měsících se stáváme středobodem pro obtížný hmyz. Útočí na nás nejen komáři, ale i ovádi a mravenci. Často nás kousnou také pavouci a pobodá vosa nebo včela. Umíte ovšem mezi sebou štípance, bodnutí či kousnutí od hmyzu rozlišit? Je to důležité pro to, abyste je dokázali správně ošetřit.
Článek
První pomoc při bodnutí včelou, vosou nebo sršněm: Nepoužívejte pouze cibuli
První pomoc při bodnutí včelou, vosou nebo sršněm: Nepoužívejte pouze cibuli Každé léto si odnášíme alespoň jedno včelí nebo vosí bodnutí. Složení jedu tohoto blanokřídlého hmyzu, ke kterému patří i čmeláci či sršně, je různé. Vaše tělo však bude na bodnutí reagovat vždy. Pokud nejste alergici, nastane u vás klasická reakce. I tak není od věci znát první pomoc při bodnutí včelou, vosou či sršněm, která zmírní bolest i otok.
Článek
Jak si poradit s hmyzím bodnutím nebo kousnutím?
Jak si poradit s hmyzím bodnutím nebo kousnutím? Se stoupající teplotou trávíme více a více času venku, kde můžeme narazit na nejeden bodavý druh hmyzu. Jak se vyvarovat nepříjemným štípancům a kousancům, a jak se s nimi naopak poprat vám poradíme v následujícím článku.
Článek
Co dělat po bodnutí hmyzem?
Co dělat po bodnutí hmyzem? K pobytu venku během jarních a letních dnům patří mimo jiné také poletující hmyz, který dokáže být nejen velmi nepříjemný, ale také může ohrožovat naše zdraví, zvláště pak pokud jsme na bodnutí některým druhem hmyzu alergičtí.