Moderátor Petr Vágner pomáhá v pražské nemocnici jako dobrovolník. Pečuje o covidové pacienty

Moderátor Petr Vágner pomáhá v pražské nemocnici jako dobrovolník. Pečuje o covidové pacienty Zdroj: Shutterstock

Moderátor a herec Petr Vágner během pandemie koronaviru v Česku pouze nepřihlíží, ale snaží se pomoci, kde je třeba. Kromě toho, že jej pravidelně coby televizního moderátora vídáme na CNN Prima News, v současné době působí jako dobrovolník v pražské Fakultní Thomayerově nemocnici. Právě zde zdravotníkům pomáhá s covidovými pacienty.

Když moderátor a herec Petr Vágner v polovině letošního března sdílel na Instagramu fotku z nemocničního prostředí, na které má otlačenou tvář od respirátoru a zdravotnický oblek, jeho sledující se shodli na tom, že je borec. Z jakého důvodu?

Petr Vágner se totiž nechal zaměstnat ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze-Krči jako dobrovolník. Spolu se zdravotním personálem pečuje o covidové pacienty na interním a ARO oddělení.

Oblíbený moderátor a herec pomáhal již dříve. Pravidelně chodil darovat krev a plazmu. Rozhodl se ale, že se posune dál. Prošel tedy nově zdravotnickým školením a základními kurzy. Kromě placené moderátorské pozice na CNN Prima News tak nyní dobrovolničí v pražské nemocnici.

...ani slov netřeba! Prostě to nebudeš vokecávát a jdeš pomoci! Velká POKLONA a respekt všem zdravotníkům a všem co pomáhají,” napsal Petr Vagner na svůj Instagram ke snímku, na kterém zdokumentoval svůj první den v přední linii. Na fotce má modro-bílý zdravotnický oblek a jeho obličej je otlačený od respirátoru.

Podle moderátora Petra Vágnera má pomáhat smysl. Jelikož nyní absolvuje dvanáctihodinové šichty na covidovém oddělení, ještě více si cení práce doktorů, sestřiček a dalšího zdravotnického personálu.  “...po 12 h ze služby konečně zase domů! Utahanej jako kotě a natěšenej na pořádný jídlo a vanu. Znova obrovská poklona všem doktorům a zdravotníkům!” napsal oblíbený moderátor na Instagram a my s ním musíme jenom souhlasit.

Autor:
Publikováno: 22. 3. 2021 14:13 Nahlásit obsah