Zemřel O. J. Simpson. V 76 letech podlehl rakovině prostaty

Zemřel O. J. Simpson. V 76 letech podlehl rakovině prostaty Zdroj: Shutterstock

Ve středu 10. dubna 2024 zemřel v Las Vegas bývalý hráč amerického fotbalu a herec O. J. Simpson. Bylo mu 76 let. V 90. letech minulého století se nechvalně proslavil obviněním z vraždy své bývalé manželky a jejího přítele.

“10. dubna náš otec, Orenthal James Simpson, podlehl boji s rakovinou. Byl obklopen svými dětmi a vnoučaty. Během této doby přechodu vás jeho rodina žádá, abyste respektovali její přání na soukromí,” uvedla rodina Simpsonova na síti X. O. J. Simpson přitom dlouhá léta bojoval s rakovinou prostaty. Tato zákeřná choroba mu nakonec byla osudná.

Orenthal James Simpson, známý spíše jako O. J. Simpson, byl profesionální hráč amerického fotbalu, herec a televizní osobnost. Narodil se 9. července 1947 v americkém San Franciscu. V letech 1969 až 1979 hrál profesionálně americký fotbal. V rámci National Football League (NFL) působil v týmech Buffalo Bills a San Francisco 49ers. Jeho kariéra v NFL je považována za jednu z největších v historii ligy.

Zdroj: Shutterstock Mimo americký fotbal se Simpson věnoval také herectví a televizní práci. Známá je hlavně jeho role detektiva Nordberga v komediálním seriálu Bláznivá střela (The Naked Gun). Zahrál si také v kriminálním dramatu Člen klanu, v katastrofickém snímku Skleněné peklo nebo v televizním seriálu Kořeny.

O. J. Simpson byl nechvalně známý kvůli kontroverznímu obvinění z vraždy své bývalé manželky Nicole Brown Simpsonové a jejího přítele Ronalda Goldmana. Soudní proces s ním započal v roce 1994. Simpson byl však nakonec zproštěn obvinění v trestním procesu, ale v civilním soudním procesu byl shledán odpovědným z jejich smrti a odsouzen k mnohamilionové náhradě škody pozůstalým. Tento případ se stal jednou z nejvíce medializovaných událostí v americké historii.

Zdroj: iDnes.cz, Cs.wikipedia.org, Twitter.com
Autor:
Publikováno: 15. 4. 2024 12:58 Nahlásit obsah