Nebaví vás pravidelné holení? Víme, jak růst chloupků zpomalit

Nebaví vás pravidelné holení? Víme, jak růst chloupků zpomalit Zdroj: Shutterstock

Horké letní počasí nastolilo diktát hladké kůže. Když si vyrazíte ven v šatech nebo v šortkách, nebylo by vůbec pěkné, kdyby se vám na nohou vyjímaly tmavé chloupky. Je ale pro vás pravidelné holení otrava? Poradíme vám, jak se holit méně! Známe totiž tajemství, jak růst chloupků zpomalit!

Strniště na lýtkách nebo chloupky v podpaží? Teď, když je horko, je to nemyslitelné. Holit se každý druhý den však může být pro každou z nás pěkná otrava, co říkáte? Jak tedy omezit růst chloupků, abyste používaly holítko co nejméně?

Zdroj: Shutterstock

Pijte pravidelně mátový čaj

Pijte dva šálky mátového čaje denně, omezíte tím růst chloupků na svém těle. Nejedná se o žádnou babskou radu, ale o vědecky potvrzený fakt. Podle výzkumu tureckých lékařů z Isparty totiž konzumace mátového čaje snižuje účinek mužského pohlavního hormonu androgenu, který má u žen vliv právě na vznik výraznějšího ochlupení.

Vsaďte na sóju

Tofu, sójové kostky nebo sójové mléko. Pokud do svého jídelníčku zařadíte tyto i další produkty ze sóji, holítko budete potřebovat méně často. Sója má totiž tu schopnost, že zvyšuje hladinu estrogenu v ženském těle, a dokáže tak vyvážit přítomnost mužských hormonů.

K omezení růstu chloupků používejte sóju nejen vnitřně, ale i zevně. Každý den se potírejte tělovým krémem s přídavkem sóji.

Zvyšte příjem vitaminu B6

Vitamin B6 neboli pyridoxin je skvělý v tom, že podporuje růst vlasů a zároveň omezuje tvorbu chloupků. Zkuste proto do svého jídelníčku zařadit ryby, celozrnné pečivo, banány, brokolici, chřest, červenou řepu, listovou zeleninu či jahody a po čase uvidíte rozdíl!

Zdroj: Shutterstock

Používejte přírodní pemzu

Při každém sprchování používejte přírodní pemzu, kterou se budete krouživými pohyby masírovat na místech, kde vám chloupky nejvíc překáží. Používání pemzy působí na uvolňování chloupků a časem poznáte, že má také vliv na snižování jejich počtu.

Nedělejte chyby při holení

Ještě než se dostanete k samotnému holení, nejprve proveďte peeling. Odstraníte tím odumřelé kožní buňky a odkryjete tak další, schované chloupky. Holítko používejte pouze jednorázově. Jenom tak si můžete být jisté, že odvedou svou práci na sto procent. Nikdy se s jedním holítkem neholte delší dobu. Nejen, že byste měly na nohou strniště hned další den, ale riskujete tím i podrážděnou pokožku a vyrážku.

A pozor, holte se vždy proti směru růstu chloupků. Jedině tak dosáhnete hladké pokožky!

Autor:
Publikováno: 5. 6. 2023 09:10 Nahlásit obsah