Kdy vyhodit spodní prádlo a koupit úplně nové? Odborníci mluví o pravidle 50 vyprání

Kdy vyhodit spodní prádlo a koupit úplně nové? Odborníci mluví o pravidle 50 vyprání Zdroj: Shutterstock

Už jste někdy zkoušela počítat, kolik dámských spodních kalhotek máte ve skříni? Možná, že jich vlastníte celý šuplík a dáme ruku do ohně za to, že spoustu z nich jste na sobě neměla dlouhé měsíce. Zajímá vás, kdy je na čase toto spodní prádlo vyhodit a vyměnit jej za nové? Přinášíme překvapivou odpověď.

Jak často měnit spodní prádlo, které máte ve skříni, zcela za nové? I když si dámské spodní kalhotky měníte a následně perete každý den, po určité době byste je měla vyhodit a pořídit si úplně nové kousky. Z jakého důvodu?

Na otázku, kdy vyhodit spodní prádlo a koupit si nové, si posvítil konkrétně britský list The Independent, který oslovil specialisty z řad dermatologů a gynekologů. Podle těchto odborníků by se měly ženy držet pravidla 50 vyprání a následně vyhodit používané spodní prádlo do odpadkového koše.

Zdroj: Shutterstock Dámské spodní prádlo je totiž dlouhou dobu ve velmi těsném kontaktu s pokožkou a intimními partiemi. Z toho důvodu přijímá velké množství odumřelé kůže a také škodlivých kvasinek a bakterií. Jak The Independent upozorňuje, ani pravidelné praní dámských kalhotek v pračce je zcela nezbaví kvasinek či bakterií, jako je například E.coli.

Většina žen totiž pere spodní prádlo při teplotách nižších než 60 stupňů Celsia, při kterých se bakterie či kvasinky praním stoprocentně nezničí. Tato skutečnost může vést například k opakovaným kvasinkovým infekcím nebo k nemocem močových cest.

Zdroj: Shutterstock Pokud tedy měníte spodní prádlo za nové až poté, co se začne rozpadat, je to podle odborníků s ohledem na vaše zdraví špatně. Jestliže je pro vás pravidlo 50 vyprání z finanční stránky nedostupné, specialisté oslovení listem The Independent doporučují, abyste zvážila obměnu spodního prádla alespoň jednou za 12 měsíců. 

Jak často obměňujete spodní prádlo? Napište nám své zkušenosti do komentářů.

Zdroj: Independent.co.uk, Novinky.cz, Womanonly.cz

Autor:
Publikováno: 25. 1. 2022 13:54 Nahlásit obsah