Cestovatelka si objednala bydlení přes ubytovací portál: Dostala karimatku a deku

Cestovatelka si objednala bydlení přes ubytovací portál: Dostala karimatku a deku Zdroj: Shutterstock.com

Díky internetu je cestování po světě mnohem snazší než v minulosti. Nemusíme se spoléhat na nabídky cestovek, kvalitní ubytování najdeme i díky některým ubytovacím portálům. To ale nebyl případ 26leté Zoe Reevové, která si v newyorském Brooklynu objednala pokojík. Na místě ji přivítal malý špinavý kumbál s karimatkou a dekou.

Levné ubytování v New Yorku? Často velký problém

26letá Zoe Reevová přiletěla koncem letošního srpna do New Yorku z Velké Británie. Aby měla kde první noc přespat, přes ubytovací portál Airbnb si zarezervovala menší pokojík. Vzhledem k ceně nečekala nic světového, ale když přijela na místo svého ubytování, nevěděla, jestli se má smát, nebo plakat.

Zdroj: Shutterstock.com Najít levné ubytování v New Yorku je často nadlidská záležitost. Zoe proto měla radost, když na ubytovacím portálu narazila na pokojík za 27 dolarů na noc (tedy zhruba 680 Kč), který se nacházel v Brooklynu a měl navíc v hodnocení 4,29 hvězdiček z pěti.

„Nejsem vůbec náročná na ubytování. Jelikož často cestuji po světě, vždy si bookuji opravdu levné ubytování. Proto jsem i v tomto případě neočekávala žádný luxus,“ vysvětluje britská cestovatelka.

Zdroj: Twitter.com | Zoe Reeve

Realita, která předčila očekávání

Ale to, co viděla po příjezdu, předčilo všechna její očekávání. Namísto do pokoje vešla do úzkého kumbálu velikosti krátké chodby. Jako postel jí měla sloužit karimatka s polštářem a dekou. Povlečení bylo navíc nevyprané a špinavé. Obrátila se proto na podpatku a ubytování si sehnala raději jinde.

To, co zažila, si ale nenechala pro sebe. Natočila krátké video, které posléze zveřejnila na svém Twitteru. Její příspěvek se stal virálním, i když jí někteří lidé vyčítali, že dle fotek a některých recenzí na Airbnb věděla, do čeho jde.

„Ano, četla jsem recenze a dívala jsem se na fotky, a tak jsem čekala opravdu malou místnost, ale nepočítala jsem s tímto. Po tom, co jsem video zveřejnila, mě ale kontaktoval sám hostitel, který se mi omlouval za to, že měl za úkol ten den pokoj uklidit, ale neudělal to,“ vyjádřila se Zoe, která posléze video ze svého Twitteru stáhla.

Zdroj: Twitter.com | Zoe Reeve

Dle oficiálního vyjádření je nabídka ubytování popsána objektivně

Ubytovací portál Airbnb se k této záležitosti postavil tak, že v nabídce ubytování je popsáno vše objektivně. Uvádí se v ní velikost i stav místnosti, i to, na čem bude návštěvník spát. „Tento pokoj je tak ideální pro baťůžkáře a jiné cestovatele s omezeným rozpočtem, kteří se pohodlně vyspí na samonafukovací kempinkové podložce s karimatkou. Tuto místnost bychom však nedoporučovali pro starší osoby nebo osoby, které trpí úzkostmi z malých prostor,“ píše se v nabídce doslova.

Nejde jenom o ubytování, ale i oblečení a další spotřební zboží vypadá v reálu mnohdy jinak, než se na internetu prezentuje. Setkali jste se už s něčím podobným?

Autor:
Publikováno: 23. 9. 2019 09:27 Nahlásit obsah