Dovolená v Řecku nechutně překvapila: Barmani slévali nedopitý alkohol a prodávali jej dalším turistům

Dovolená v Řecku nechutně překvapila: Barmani slévali nedopitý alkohol a prodávali jej dalším turistům Zdroj: Shutterstock

Turisté, kteří v uplynulých týdnech zavítali na řecký ostrov Korfu, jsou zpětně v šoku ze šetření místních úřadů. Ty totiž odhalily, že bary v tamním městě Kavos slévají nedopitý alkohol a následně jej prodávají dalším turistům. Co na tuto nechutnou praktiku říkáte?

Ve městě Kavos na řeckém ostrově Korfu je bar doslova na každém rohu. Právě proto patří k oblíbeným místům turistů, kteří si rádi dají něco ostřejšího a kteří se povzneseně pobaví na divočejším večírku. Po šetření řeckých úřadů si to však tito dovolenkáři pravděpodobně pro příště rozmyslí. Z jakého důvodu?

Zdroj: Shutterstock Úředníci během své razie, která proběhla mezi 30. srpnem a 1. zářím 2023, odhalili ve městě Kavos hned několik podniků, kde barmani sbírali nedopité alkoholické nápoje a následně je slévali do kanystru. Z této nádoby poté nalévali panáky dalším zákazníkům.

Laboratorní testy navíc ukázaly, že tyto bary slévaly dohromady hned několik druhů alkoholických nápojů. Docházelo tak k jejich nevhodnému míchání, které může mít velmi nepříznivý dopad na lidské zdraví. Starousedlíci přitom médiím vysvětlili, že tyto nechutné praktiky jsou pro místní bary typické.

Zátah na bary na řeckém Kavosu se uskutečnil pár dnů po smrti 22leté britské turistky, kterou našli mrtvou v tomto městě na ulici a v jejímž úmrtí hrál podstatnou roli právě kontaminovaný alkohol. “Na místě jsou otázky, jaký druh alkoholu konzumovala. Bylo s ním nezákonně manipulováno?" uvedl koroner Ioannis Aivatidis pro list The Sun.

Zdroj: Nypost.com, Amna.gr, Thesun.co.uk

Autor:
Publikováno: 12. 9. 2023 10:25 Nahlásit obsah