La Graciosa a La Tabarca: Dva španělské ostrovy, kterým se koronavirus vyhýbá

La Graciosa a La Tabarca: Dva španělské ostrovy, kterým se koronavirus vyhýbá Zdroj: Shutterstock.com

Španělsko je po USA, Číně a Itálii v současnosti čtvrtou zemí světa, která je nejhůře zasažena pandemií koronaviru. Přesto však ve Španělsku naleznete oblasti, kterým se nemoc COVID-19 vyhýbá obloukem. Jde o dva malé ostrůvky La Graciosa a La Tabarca, kde dosud ani jeden z obyvatel nebyl pozitivně testován na koronavirus.

Ostrované z La Tabarcy jsou za svou izolaci vděční

Na španělském ostrově La Tabarca, který se nachází 22 kilometrů od města Alicante ve středomořských vodách Valencijského společenství, v současnosti žije zhruba šedesátka obyvatel. V minulosti se na tomto nejmenším ostrově Španělska o rozloze 0,3 kilometru čtverečních často cítili velmi izolováni. Nyní jsou za tuto izolaci vděční.

Odloučenost na moři totiž obyvatelům La Tabarcy hraje v tuto chvíli do karet. Tento ostrov, který se stal v předchozích letech vyhledávanou turistickou destinací, nemá v tuto chvíli jedinou potvrzenou nákazu novým koronavirem. I když jsou v současnosti restaurace a plážové barvy na La Tabarce zavřené, obyvatelé ostrova jsou rádi, že se sem pandemie koronaviru dosud nedostala.

Zdroj: Shutterstock.com La Tabarca se uzavřela turistům

„Ostrov La Tabarca je pro turisty a lidi, kteří zde nemají trvalé bydliště, v současnosti uzavřen. Nikdo nepovolaný se na něj tedy lodí nedostane,“ uvedl José Ramón González ze španělského ministerstva bezpečnosti.

A jak to mají ostrované z La Tabarcy s nákupem? Po předchozí domluvě se na svých lodích přepravují do města Santa Pola, které se nachází na sousedním ostrově Toto. Na nákup přitom smí pouze jeden člen z rodiny, a to v konkrétní den, který pro něj vyhradily úřady.

Zdroj: Shutterstock.com La Graciosa bez koronaviru: Ročně sem paradoxně zavítá až 25 tisíc turistů

Jediný potvrzený případ nemoci COVID-19 dosud nezaznamenal také osmý obydlený ostrov Kanárského souostroví s názvem La Graciosa. Tento ostrov má rozlohu 29 kilometrů čtverečních a žije na něm zhruba 700 stálých obyvatel.

Každý rok tento ostrov navštíví zhruba 25 tisíc turistů, proto je velmi překvapující, že se na něj nový koronavirus dosud nedostal. Aby byli místní ostrované v bezpečí, v současnosti je ostrov La Graciosa pro všechny návštěvníky uzavřen.

Autor:
Publikováno: 8. 4. 2020 15:59 Nahlásit obsah