Pár pravidel, které vám zpříjemní cestu letadlem

Pár pravidel, které vám zpříjemní cestu letadlem Zdroj: Shutterstock

Ať už létání milujete nebo nesnášíte, nemůžete popřít, že by letadla nebyla nezbytným a především pohodlným způsobem cestování. Na létání je úžasné to, že během poměrně krátké doby se můžete přesunout do vzdálených destinací.

Za pár dnů začínají letní prázdniny a na mnoho z nás nějaká ta cesta letadlem čeká, proto jsme si pro vás připravili pár rad a pravidel, které je dobré dodržovat, aby pro vás byl let co nejpříjemnější.

Nezapomeňte protahovat nohy

Jestliže váš čeká několikahodinový let, je důležité během něj protáhnout tělo a především nohy. Mnoho cestujících se právě tomuto vyhýbá kvůli tomu, že nechtějí obtěžovat ostatní cestující, ale pro vaše zdraví je to nesmírně důležité. Navíc i během letu byste měli dodržovat svůj pitný režim. Když si několikrát uděláte „vycházku“ na toaletu, spojíte tím dvě užitečné věci.

Nepijte vodu na toaletě

Na některých toaletách uvnitř letadla jsou dokonce i upozorňující nálepky, které říkají, že voda z kohoutku není pitná. Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) se snažila zjistit, proč tomu tak je a přišla k závěru, že ze 158 vzorků vody z toalet v letadle 20 z nich obsahovalo nějakou formu bakterie, přičemž některé byly dokonce označeny jako E. Coli, což je obzvláště nebezpečné.

Zdroj: Shutterstock

Nechtějte čaj ani kávu

Ačkoliv většina cestujících doslova prahne po kofeinu, ve skutečnosti jsou tyto horké nápoje zalévány právě vodou z kohoutku, což je v podstatě stejně riskantní jako přímo pití této vody. Jestliže máte tedy žízeň, požádejte letušku o vodu, džus nebo jiný nápoj v láhvi.

Neignorujte bezpečnostní pás

Když letadlo vzlétne a dostane se do požadované nadmořské výšky, můžete si odepnout bezpečnostní pás a volně se pohybovat po letadle. Avšak většina pilotů radí si tento pás nechat během celého letu. Cestující nikdy neví, kdy a kde se objeví turbulence, kdy je potřeba ostře zatočit anebo kdy potřebuje letoun náhle změnit rychlost. Nikdy proto neignorujte světýlko, které signalizuje zapnutí bezpečnostního pásu.

Zbytečně neobtěžujte letušky

Létání je frustrující nejenom pro nás cestující, ale také pro letušky. Ty pracují dlouhé směny, jsou na nohou celou tu dobu a během každého letu musí řešit velké množství zbytečných situací, které by dokázal člověk vyřešit i sám. Pokud to tedy není nezbytně nutné, dopřejte jim chvilku přestávku.

Autor:
Publikováno: 26. 7. 2021 12:14 Nahlásit obsah