Varování před nebezpečným typem vln: Pokud vypadají takhle, nikdy do moře nechoďte

Varování před nebezpečným typem vln: Pokud vypadají takhle, nikdy do moře nechoďte Zdroj: socialnewsdaily.com

Spousta z nás si nedovede představit lepší dovolenou než někde na krásné pláži u moře. Věděli jste ale, že existují různé druhy vln tříštící se o pobřeží? Některé, zvláště ty čtvercové, jsou velmi nebezpečné a my vám prozradíme proč.

Všichni jistě víme, že nejničivější jsou velké vlny typu tsunami ale i zcela neškodně vypadající tzv. čtvercové vlny, známé také jako “křížové moře“. Tyto vlny se tvoří tak, že se srazí z různých úhlů a tím vytvářejí čtverce na hladině moře a pro člověka jsou velmi nebezpečné.

Zdroj: socialnewsdaily.com Že jste nic podobného ještě neviděli neznamená, že to neexistuje. Můžete se považovat za šťastlivce, protože ti, kteří tyto vlny zažili, se jim raději rychle vyhnou. Příběh otce, který při koupání v moři se svými dětmi prožil doslova peklo, si můžete přečíst zde.

Takto vypadající vlny jsou velmi krásné a jejich obrazce na moři jsou úchvatné. V oblastech, kde se tyto vlny vyskytují vědí, že zdání klidné hladiny je klamné. Na povrchu vypadají tyto vlny neškodně ale pod hladinou jsou velmi silné proudy, které mohou převrhnout loď, a dokonce ji odhodit do vzduchu. Výjimkou nejsou ani velké lodě.

Zdroj: socialnewsdaily.com Důvodem je právě střetnutí proudů přicházejících z různých stran, a tudíž není šance uniknout a takové setkání člověka se čtvercovými vlnami může být smrtící.

Autor:
Publikováno: 1. 7. 2020 12:58 Nahlásit obsah