Posilovací pomůcky na domácí cvičení: Doma se vyplatí mít bosu, činky obouručky nebo kettlebell

Posilovací pomůcky na domácí cvičení: Doma se vyplatí mít bosu, činky obouručky nebo kettlebell Zdroj: Shutterstock.com

Dali jste si předsevzetí, že zhubnete nebo že si zpevníte postavu? Jelikož jsou v důsledku pandemie koronaviru momentálně zavřená fitness centra či bazény, kromě běhu v přírodě se zkuste zaměřit také na domácí cvičení. Kterými cvičebními a posilovacími pomůckami se můžete vybavit, abyste dosáhli svého cíle? Přinášíme jejich základní přehled.

Činky obouručky: Naprostý základ pro domácí cvičení

Chcete zhubnout a zároveň si zpevnit postavu? Pro domácí cvičení jsou naprostým základem činky obouručky, pomocí kterých zpevníte prsní svaly a také svaly na rukou a zádech. Činky obouručky vám přijdou vhod také při posilování stehen a hýždí - vezměte si je například do rukou, když budete cvičit klasické nebo široké dřepy. 

Posilovací pomůcku, kterou jsou činky obouručky, si pro domácí cvičení pořiďte v nižších váhových kategoriích. A to ideálně v sadě 2x 1 kilogram nebo 2x 2 kilogramy.

Balanční podložka bosu: Skvělá pomůcka pro zpevnění celého těla

Pokud chcete zpevnit svaly celého těla, neměla by vám doma chybět ani balanční podložka bosu. Velkou výhodou této cvičební pomůcky je, že díky ní můžete účinně zpevnit střed těla. Jak na bosu cvičit se dozvíte v řadě tutoriálech zveřejněných na YouTube.

Co to vlastně bosu je? Jde o nafouklou gumovou polokouli na stabilní podložce. Jak označení pro tuto posilovací pomůcku napovídá (both sides up = obě strany nahoru), bosu můžete při posilovacím a balančním cvičení nebo při aerobních aktivitách používat z obou stran. 

Velký gymnastický míč: Kromě cvičení jej mějte místo židle

K procvičení celého těla můžete použít také velký gymnastický míč, jehož prostřednictvím lze provádět řadu posilovacích i rehabilitačních cviků. Pokud máte home office, začněte tuto cvičební pomůcku používat místo židle. Gymnastický míč vás nutí sedět v přirozeně rovné poloze a nenásilnou formou posiluje ochablé zádové i břišní svalstvo.

Posilovací guma: Procvičíte s ní celé své tělo

Další výbornou posilovací pomůckou vhodnou pro domácí cvičení je posilovací guma. Skvěle s ní zpevníte nejen horní polovinu těla jako paže, ramena, hrudník a záda. Posilovací guma vám přijde vhod také při tvarování a zpevňování stehen, hýždí a boků. Aby se vám s posilovací gumou opravdu dobře cvičilo, vyberte si pro sebe její správnou variantu stupně odporu.

Kettlebell: Zpevňuje především střed těla

Pro domácí cvičení je vhodný také kettlebell, který je k dostání ve variantách od 2 do 48 kilogramů. Jde v zásadě o velkou železnou kouli s úchytem, pomocí které procvičíte celé své tělo. Cvičení s kettlebellem zpevňuje postavu, a především střed těla, zlepšuje držení těla a také předchází bolestem zad. Jak na domácí cvičení s kettlebellem se dozvíte rovněž v řadě tutoriálů na YouTube.

Autor:
Publikováno: 5. 1. 2021 13:34 Nahlásit obsah