Co s lichými ponožkami, které nemáte do páru? Využijte je jako prachovku nebo chránič hrnečku

Co s lichými ponožkami, které nemáte do páru? Využijte je jako prachovku nebo chránič hrnečku Zdroj: Shutterstock.com

Také věčně přemýšlíte nad tím, kam se vám ztrácejí ponožky? Rozhodně v tom nejste sama. Problém lichých ponožek, které nemáte do páru, řeší ženy po celém světě. Vyhodit je do odpadkového koše je velká škoda. Jenže co s nimi? Pokud na tuto otázku neznáte odpověď, máme pro vás několik nápadů, díky kterým využijete liché ponožky na maximum.

Lichou ponožku použijte jako praktickou prachovku

Zkoušela jste někdy lichou ponožkou utírat prach? Zvlášť když je vyrobena z hebkého a silnějšího materiálu, je to opravdu skvělý nápad. Navlečte si lichou ponožku na celou ruku a pusťte se do díla. Tímto způsobem se skvěle dostanete do všech záhybů a škvír. Ponožkou můžete také utírat špinavé žaluzie nebo čistit zaprášené listy pokojových rostlin.

Zdroj: Diyncrafts.com

Vyrobte si originální pytlík na boty

Balíte se na dovolenou a potřebujete v kufru oddělit obuv od ostatního oblečení? V tom případě své boty vložte do dvou lichých pánských ponožek a až poté je dejte do zavazadla. Tento originální pytlík na boty využijete i doma. Vaši obuv totiž ochrání před odřením v botníku.

Zdroj: Pinterest.com Tip: Lichá ponožka je skvělá i jako obal na deštník.

Díky lichým ponožkám se zbavíte šatních molů

Ač to zní neuvěřitelně, lichá ponožka vám pomůže v boji proti šatním molům. Stačí, když do ponožky nasypete sušenou levanduli, zavážete ji na uzel a vložíte do šuplíku nebo na dno skříně.

Podobným způsobem lichá ponožka funguje také jako lapač pachů. Tentokrát ji naplňte zrnkovou kávou nebo kvalitním mýdlem a poté ji zagumičkujte. Zajistíte tak, že ponožka z vaší skříně pojme všechnu nelibou vůni.

Zdroj: Pinterest.com

Praktická alternativa termoformu, který vám pomůže od bolesti

Pokud vás trápí bolesti břicha například v důsledku menstruace, naplňte lichou ponožku sušenými fazolemi, zavažte ji a vložte maximálně na 30 sekund do mikrovlnné trouby. Získáte tak praktický termoform, který vám pomůže tlumit bolest. Termoform jednoduše přiložte na bolestivé místo a sama na sobě poznáte, že se vám za pár minut uleví.

S lichou ponožkou dokonale vymetete všechny pavučiny

Když čistíte zdi od pavučin klasickým smeták, také vás štve, že z něj musíte pavučiny následně velmi zdlouhavě odstraňovat? Tento problém vás přestane trápit tehdy, když na koště nejprve navlečete větší lichou ponožku. Po vymetání pavučin ji totiž nemusíte čistit. Jednoduše ji z koštěte vysvlečete a vyhodíte do koše.

Zdroj: Pinterest.com

Lichá ponožka jako alternativa hadru na mop

Podobným způsobem můžete větší lichou ponožku, která je vyrobená ideálně z bavlny nebo froté, použít také jako hadr na mop. Po vytření podlahy ji ovšem nevyhazujte, ale dejte prát do pračky. Tato měkká ponožka ze savého materiálu vám tak může k vytírání posloužit znovu a znovu.

Zdroj: Mommypotamus.com

Jak déle využít liché ponožky? Kreativně!

Pokud máte dostatek fantazie, liché ponožky můžete využít o dost kreativněji. Ušijte z nich svým dětem roztomilé ponožkové zvířátko, vyrobte si z nich chránič na kelímek nebo hrneček, anebo jimi ozdobte vázičku či květináč. Z liché ponožky si dále můžete ušít stylové pouzdro na telefon nebo na brýle. V nápaditosti se zkrátka meze nekladou.

Autor:
Publikováno: 8. 8. 2019 12:57 Nahlásit obsah