Staré židle nepatří na sběrný dvůr: Vyrobte si z nich lavičku na zahradu i do předsíně

Staré židle nepatří na sběrný dvůr: Vyrobte si z nich lavičku na zahradu i do předsíně Zdroj: Oldhouseonline.com

Dáváte rádi starým věcem nové využití? V tom případě vás jistě osloví následující nápad. Pokud tedy máte po ruce několik starých židlí, rozhodně je nevyhazujte. Vyrobte si z nich nádhernou lavičku, která bude slušet vaší terase i zahradě. Prozradíme vám, jak na to.

Jak zrecyklovat staré židle? Jednoznačně na stylovou lavičku

Máte v garáži, ve skladu nebo na půdě staré židle, které byste nejraději odvezli na sběrný dvůr? Vyhazovat opotřebované židle, i když mají třeba popraskanou sedací část, je velká škoda. Pro tento zdánlivě nepotřebný kus nábytku totiž můžete najít nové využití. Napadlo vás někdy zrecyklovat staré židle na stylovou lavičku, kterou si zkrášlíte interiér i zahradu?

Zdroj: Mylove2create.com

Nová lavička ze starých židlí: V prvé řadě potřebujete šikovné ruce

K tomu, abyste staré židle přetvořili na lavičku, potřebujete v prvé řadě velmi zručné ruce. Jestli jste tedy vy nebo váš partner duší kutilové, máte vyhráno. K výrobě lavičky přitom postačí staré židle různých tvarů a barev, kterým odstraníte jejich sedací část. Tyto židle navzájem propojte v jejich sedací a případně i opěrné části dřevěnými deskami.

Zdroj: Anoregoncottage.com Vznikne vám tak velmi zajímavý celek, který na závěr přelakujte barvou dle vlastního výběru. Lavička vytvořená ze starých židlí následně zkrášlí nejen vaši zahradu či terasu, vyjímat se bude také u vás doma třeba v předsíni.

Popusťte uzdu své kreativitě

Při výrobě lavičky ze starých židlí se nebojte popustit uzdu své kreativitě. Na co všechno si můžete troufnout?

  • Lavičku zkuste vyrobit ze dvou, ale i tří nebo čtyř židlí.
  • Při výrobě lavičky nepoužívejte pouze židle stejného designu, tvaru a barvy. Zkuste mezi sebou kombinovat zdánlivě neslučitelné prvky.
  • Lavičku vyrobenou ze starých židlí nepřetírejte pouze jednou barvou. Nádherně vypadá, když její sedací část má jiný odstín než opěrky.
  • Nově vzniklou lavičku můžete také dle libosti dozdobit. A to třeba matracemi nebo polštářky.

Zdroj: Scraphacker.com Starým židlím můžete vdechnout nový život opravdu neobvyklým způsobem. Vznikne vám tak krásný a zároveň praktický kousek nábytku, který vám bude sloužit ještě spoustu let. Jak se vám tento nápad líbí?

Autor:
Publikováno: 25. 9. 2019 14:17 Nahlásit obsah