12letý chlapec Alessandro přelstil v Dolomitech medvěda. Video ukazuje, že nezpanikařil a zachoval klid

12letý chlapec Alessandro přelstil v Dolomitech medvěda. Video ukazuje, že nezpanikařil a zachoval klid Zdroj: Shutterstock.com

Rodina 12letého Alessandra Calliariho se koncem května rozhodla, že vyrazí na piknik. Zatímco si uprostřed přírody italských Dolomit povídali, Alessandro se bavil sbíráním šišek. Náhle se však za ním objevil medvěd. Italský chlapec však naštěstí ze setkání s tímto nebezpečným zvířetem vyvázl živý a zdravý. Podívejte se, jak to dokázal.

Otec setkání s divokým zvířetem natáčel na telefon

Když italský chlapec Alessandro Calliari vyrážel koncem května se svou rodinou v provincii Trentino do Dolomit, rozhodně nečekal, že zažije velké dobrodružství hraničící s ohrožením života. Při sbírání borovicových šišek se za jeho zády objevil medvěd. Chlapec, který zjevně věděl, co má dělat, zachoval klid a šel pomalu ke svému otci Lorisovi, který setkání s divokým zvířetem natáčel na telefon.

Syn s otcem zachovali klid, matka panikařila

Loris Calliari navíc svého statečného synka Alessandra krok za krokem instruoval, co má dělat. „Pojď dál, pokračuj, přesně tak. Neotáčej se k němu. On si tě nevšímá. Jen pojď, pojď,“ říkal Loris při setkání s medvědem svému synovi. Medvěd skutečně přestal Alessandra po minutě a půl pronásledovat a odešel zpátky do hor.

Celé události přihlížela také Alessandrova vyděšená matka. Tuto ženu můžete ve videu slyšet, jak panikaří a její malý synek ji musí paradoxně utěšovat a naznačovat jí, aby byla tiše.

Jsem nejšťastnější dítě na světě, tvrdí Alessandro

Pořízené video chlapcův táta zveřejnil na sociálních sítích, kde se stalo obrovským hitem. Všichni lidé do jednoho Alessandra chválí za odvahu i za to, že dokázal zachovat naprosto ledový klid, což by většina z nás nezvládla. Alessandro, který je velkým milovníkem přírody, následně italským regionálním médiím sdělil, že se stal díky setkání s medvědem, které přežil, tím nejšťastnějším dítětem na světě. A že on sám to považuje za neskutečný zážitek.

„Bylo důležité ho neohrozit a zmizet z dohledu. Nedíval jsem se mu do očí a myslím, že pochopil, že nejsem jeho nepřítel. Teď jsem nejšťastnější dítě na světě,“ řekl médiím 12letý Alessandro.

Autor:
Publikováno: 2. 6. 2020 10:48 Nahlásit obsah