Bezdomovec Keith Walker zachránil z hořícího útulku všechna opuštěná zvířata. Má srdce na pravém místě

Bezdomovec Keith Walker zachránil z hořícího útulku všechna opuštěná zvířata. Má srdce na pravém místě Zdroj: boredpanda.com

Keith Walker z Atlanty v americkém státě Georgia žije několik let na ulici. Jenom několik dnů před Vánoci riskoval svůj život, aby z hořícího útulku zachránil všechny psy a kočky, které postihl podobný osud, jako má on sám. Ředitelka útulku W-Underdogs označila tohoto hrdinného muže za strážného anděla, kterému bude nadosmrti vděčná.

Se záchranou psů a koček neváhal ani minutu

V pátek 18. prosince zachvátil kuchyň útulku W-Underdogs nenadálý požár, který se začal postupně šířit na celý objekt. Poblíž útulku se naštěstí nacházel 56letý Keith Walker. Tento muž neváhal ani minutu a okamžitě vešel dovnitř hořícího objektu s rozhodnutím, že zachrání všechny psí a kočičí svěřence.

Zdroj: boredpanda.com “Byl jsem sakra nervózní, to vám nebudu lhát. Opravdu jsem se bál projít vším tím kouřem. Ale měl jsem sílu, abych ta zvířata zachránil,” uvedl Keith v rozhovoru pro televizní stanici CNN.

V útulku žil jeho pitbull Bravo

Tento muž, který žije jako bezdomovec, před ohněm z útulku zachránil celkem šest psů a deset koček. Provozovatelka útulku W-Underdogs říká, že Keith Walker je jejich strážným andělem. “Keith byl uvnitř hořící budovy a postupně vyváděl ven všechny kočky a psy, dokud nebyli v bezpečí,” popsala žena.

Zdroj: boredpanda.com Zaměstnanci útulku W-Underdogs se s 56letým Keithem znají už delší dobu. Tento mu žijící na ulici jim totiž každou noc nechává v útulku svého pitbulla jménem Bravo. Právě když Keith Walker mířil do útulku, aby zde vyzvedl svého psa Brava a mohl jej vzít na procházku, uviděl jako první oheň. Nad ničím nepřemýšlel a ihned se dal do zachraňování zvířat.

Zachráněná zvířata jsou nyní v bezpečí

“Pokud milujete psa, můžete milovat kohokoliv na světě. Můj pes je můj nejlepší přítel a bez něj bych tu už nebyl. Právě proto jsem věděl, že musím z plamenů zachránit i ty ostatní psy a kočky,” řekl upřímně Keith.

Zdroj: boredpanda.com Hořící útulek nebyl požárem zcela zničen, je ale neobyvatelný. Velkým štěstím je, že útulek W-Underdogs již s předstihem plánoval, že se koncem prosince přestěhuje do nových prostor. Opuštěná zvířata, o které je dobře postaráno, tak nyní žijí na bezpečnějším místě.

Autor:
Publikováno: 7. 1. 2021 13:33 Nahlásit obsah