Britka Louise Warneford porodila po 18 potratech vytoužené dítě. Mámou se stala ve 48 letech

Britka Louise Warneford porodila po 18 potratech vytoužené dítě. Mámou se stala ve 48 letech Zdroj: Shutterstock.com

Zázraky se dějí, a to zvlášť tehdy, když už v ně vůbec nedoufáte. Přesně tuto větu by vám řekla Angličanka Louise Warneford, která po osmnácti potratech přivedla na svět vytouženého synka Williama. A to paradoxně až před padesátkou. Tato žena si prošla opravdu trnitou cestou, o to víc si váží svého současného štěstí.

Dítě nemohli mít přirozenou cestou

Louise Warneford se svým manželem Markem toužili po dítěti už od svého seznámení v roce 1999. Tento pár žijící v britském Swidonu si však musel projít takřka dvěma desetiletími plných útrap a zármutku, než se dočkali vytouženého miminka.

Louise a Mark totiž nemohli počít dítě přirozeným způsobem. Mark si nechal provést v předchozím vztahu vasektomii, kvůli čemuž už s Louise vlastní dítě mít nemohl. Tito britští manželé se proto rozhodli pro umělé oplodnění, v rámci něhož hledali vhodného dárce spermií, který by měl podobné fyzické vlastnosti jako Mark. Na začátku však Louise netušila, jak dlouhá cesta před nimi je.

Zdroj: Dailymail.co.uk Osmnáct umělých oplodnění, výsledek žádný

Tato žena v průběhu více než šestnácti let prošla několika koly umělého oplodnění, za které spolu s manželem vydali více než osmdesát tisíc liber, v přepočtu tedy 2,5 milionu korun. Louise však po několika prvních týdnech potratila, a to celkem osmnáctkrát po sobě.

„Když jsem po umělém oplodnění otěhotněla, těhotenství skončilo zhruba po čtrnácti dnech, kdy plodu přestalo bít srdíčko. Po každé jsem si myslela, že to vyjde až příště. Prostě jsem se nechtěla vzdát svého snu o ideální rodině,“ říká Louise.

Po osmnácti prodělaných potratech však byla na úplném dnu. „Nechápala jsem, proč se mé tělo chová, jak se chová, a proč vždy své dítě ztratím. Po každém potratu jsem měla zlomené srdce. Cítila jsem, jako by byly všechny mé sny a naděje rozbité na padrť,“ přiznává dále.

Zdroj: Dailymail.co.uk Pomohlo až dárcovství embrya

Louise a její manžel Mark se však nevzdávali a rozhodli se bojovat do posledních chvil. Navštívili speciální kliniku, kde jim po řadě vyšetření specialisté řekli, že jsou to právě Louisiny buňky, které ničí nově vzniklá embrya. A právě tato skutečnost byla podle lékařů hlavní příčinou všech opakovaných spontánních potratů.

Specialisté proto Louise místo umělého oplodnění navrhli dárcovství embrya. V té době bylo Louise už 47 let, k tomuto řešení tedy přistoupila jako ke své poslední šanci, která jí přivede k vytouženému dítěti. Dárcovství embrya podstoupila na jedné z reprodukčních klinik v Praze. A vyplatilo se. O 37 týdnů později přivedla na svět císařským řezem synka Williama.

Zdroj: Shutterstock.com Naděje umírá poslední

„Z toho, co jsem prožila, jsem byla po emocionální stránce na úplném dnu. O několik let později jsem si řekla, že to přeci jenom zkusím ještě jednou. Po desítkách let nekonečné tužby a bolesti do mého života vstoupil můj syn William. Mé slzy jsou pryč. Když se podívám na Williama, říkám si, že to všechno stálo za to,“ říká britská maminka, podle jejíž slov naděje umírá poslední a vždy se vyplatí bojovat až do konce.

Autor:
Publikováno: 10. 2. 2020 13:37 Nahlásit obsah