Čtyřletá holčička s Downovým syndromem bourá stereotypy: Stala se hvězdou katalogu s hračkami American Girl

Čtyřletá holčička s Downovým syndromem bourá stereotypy: Stala se hvězdou katalogu s hračkami American Girl Zdroj: American Girl

K nejoblíbenějšímu katalogům s hračkami patří v USA bezkonkurenčně American Girl. Když si tento katalog prolistujete, zjistíte, že propaguje hlavně 45centimetrové panenky Barbie od firmy Mattel. Hlavní tváří podzimního katalogu se stala čtyřletá Ivy Kimble z Chicaga, která zde zastupovala děti s Downovým syndromem.

Po čem touží americké holčičky? Být hvězdou American Girl

Být hlavní tváří katalogu American Girl je v USA snem snad každé malé americké holčičky. Společnost Mattel ve spolupráci s katalogem American Girl však do této populární reklamní tiskoviny nezařazuje pouze klasické panenky. V katalogu jste tak mohli v minulosti vidět třeba panenky s naslouchadly, vodícím psem nebo inzulínovou stříkačkou. V katalogu American Girl se prezentují bez rozdílu nejen tyto panenky, ale také samotné děti.

Zdroj: American Girl

Ivy zastupovala děti s Downovým syndromem

A právě čtyřletá Ivy Kimble z Chicaga v podzimním čísle American Girl na sérii fotografií jako modelka zastupovala komunitu dětí s Downovým syndromem. Na jednotlivých snímcích uvidíte malou Ivy s panenkou, která je stejně oblečená jako ona. Ivy i její panenka tak mají shodné červené šaty s tutu sukénkou a třpytivou horní částí.

„Mám celkem čtyři dcery. A mít jednu z nich v katalogu American Girl je snem každé matky. Ivy je nesmírně roztomilá holčička a jsme na ni hrdí, že se do tohoto katalogu dostala,“ říká Ivina maminka Kirsten.

Zdroj: American Girl

Všechny děti bez rozdílu

Tato žena se nechala dále slyšet, že je nesmírně ráda za příležitost, kterou její dcera dostala. Podle ní je ale na pomyšlenou, že děti s Downovým syndromem, kteří tvoří nedílnou část naší společnosti, nejsou příliš vidět v tištěných nebo dalších typech médií.

„Je pro nás nesmírně důležité, aby v médiích dostaly prostor všechny děti bez rozdílu. Proto si vážím přístupu, který zaujal American Girl. Do budoucna doufám, že toto dávání prostoru odlišným dětem nebude vědomou snahou, ale půjde o něco zcela přirozeného, nad čím nebudeme příliš přemýšlet,“ přeje si maminka holčičky s Downovým syndromem.

Autor:
Publikováno: 27. 1. 2020 10:06 Nahlásit obsah