Kategorie Downův syndrom

Článek
Každá ponožka jiná. Ponožkovým dnem si Češi 21. března připomenou Světový den Downova syndromu
Každá ponožka jiná. Ponožkovým dnem si Češi 21. března připomenou Světový den Downova syndromu 21. března si celý svět každoročně připomíná, že jsou mezi námi lidé, kterým příroda nadělila jeden chromozom navíc. Datum Světového dne Downova syndromu je zvoleno zcela záměrně, je to totiž právě jednadvacátý chromozom, který lidem s tímto postižením přebývá.
Článek
Čtyřletá holčička s Downovým syndromem bourá stereotypy: Stala se hvězdou katalogu s hračkami American Girl
Čtyřletá holčička s Downovým syndromem bourá stereotypy: Stala se hvězdou katalogu s hračkami American Girl K nejoblíbenějšímu katalogům s hračkami patří v USA bezkonkurenčně American Girl. Když si tento katalog prolistujete, zjistíte, že propaguje hlavně 45centimetrové panenky Barbie od firmy Mattel. Hlavní tváří podzimního katalogu se stala čtyřletá Ivy Kimble z Chicaga, která zde zastupovala děti s Downovým syndromem.
Článek
Vlastního syna s Downovým syndromem vyfotila, jak ho drží v pračce. Pak se s fotkou pochlubila na Facebooku
Vlastního syna s Downovým syndromem vyfotila, jak ho drží v pračce. Pak se s fotkou pochlubila na Facebooku Každá maminka má o své dítě strach a nikdy by na něj nedala dopustit. To se bohužel nedá říct o poblázněné Courtney Stewart, jež dala na sociální síť fotku svého postiženého syna, kterého zavřela do pračky. Poté byla velice překvapená, když se fotka objevila na policejní stanici. Omluvit se stále odmítá.
Článek
Očekávali identická dvojčátka. Lékař jim ale sdělil ještě překvapivější zprávu
Očekávali identická dvojčátka. Lékař jim ale sdělil ještě překvapivější zprávu Když Matt a Jodi Parryovi čekali svá dvojčátka, oba dva se nesmírně těšili, avšak zároveň byli i lehce nervózní. Vše probíhalo v pořádku, tedy až do okamžiku, kdy přišlo na předčasný porod.
Článek
Dívka s Downovým syndromem zvítězila nad svou nemocí: Stala se dvojnásobnou šampionkou v gymnastice
Dívka s Downovým syndromem zvítězila nad svou nemocí: Stala se dvojnásobnou šampionkou v gymnastice Chelsea Wernerová je opravdu pozoruhodnou dívkou. Ve svých 24 letech se stala dvojnásobnou mistryní světa v gymnastice. Na tom by nebylo nic neobvyklého, kdyby netrpěla Downovým syndromem.
Článek
Muž s Downovým syndromem po 35 letech odchází do důchodu. Lékaři mu však předpovídali, že si práci nikdy nenajde!
Muž s Downovým syndromem po 35 letech odchází do důchodu. Lékaři mu však předpovídali, že si práci nikdy nenajde! Naštěstí žijeme v době, kdy věda a medicína razantně pokročily a lidé s Downovým syndromem dostávají díky těmto pokrokům šanci na zcela obyčejný život jako zdravý člověk.
(1) Načíst více