Sofia Jirau: První modelka Victoria’s Secret s Downovým syndromem

Sofia Jirau: První modelka Victoria’s Secret s Downovým syndromem Zdroj: Shutterstock

Portorikánská modelka Sofia Jirau může být na sebe právem hrdá. Tato krásná 25letá dívka se totiž stala první modelkou s Downovým syndromem, která kdy pózovala pro Victoria’s Secret.

25letá Sofia Jirau z Portorika přepisuje historii. Dívka, která trpí Downovým syndromem, se stala součástí nové kampaně Love Cloud Collection značky Victoria’s Secret. Tato kampaň představuje novinkovou kolekci každodenního spodního prádla, kterou prezentují inspirativní ženy z řad modelek i nemodelek.

“Konečně vám mohu prozradit své velké tajemství. Jsem první modelka s Downovým syndromem Victoria’s Secret. Děkuji všem lidem, kteří mě podporují v mých projektech. Děkuji @victoriassecret, že jsem se stala součástí začleňovací kampaně Love Cloud Collection. Tohle je jenom začátek, uvnitř ani venku neexistují žádné limity,” napsala modelka na svém Instagramu.

Sofia Jirau na sebe strhla velkou pozornost již v únoru 2020, kdy debutovala na přehlídkovém mole na New York Fashion Week. Její modelingová kariéra se poté rozjela na plné obrátky. Vytvořila si dokonce svou vlastní módní značku Alavett.

V každém případě být tváří Victoria’s Secret je jejím velkým splněným snem. Tváří nové kolekce Love Cloud není pouze Sofia Jirau, ale i další inspirativní ženy jako americká modelka a influencerka Hayley Bieber nebo brazilská transgender modelka Valentina Sampaio.

Lidé obecně úspěch Sofii Jirau velmi přejí. Někteří však mají z toho, že se stala tváří Victoria’s Secret a že se bude ukazovat pouze ve spodním prádle, smíšené emoce. Obávají se totiž možné sexualizace člověka s Downovým syndromem.

Zdroj: Dailymail.co.ukPrnewswire.com

Autor:
Publikováno: 22. 2. 2022 10:53 Nahlásit obsah