Holčička Lilli Durante si na každou chemoterapii bere jiné princeznovské šaty: Její pozitivní přístup napomáhá léčbě

Holčička Lilli Durante si na každou chemoterapii bere jiné princeznovské šaty: Její pozitivní přístup napomáhá léčbě Zdroj: Today.com

Nejraději si oblékáme oblečení, které nám sluší a o kterém si myslíme, že v něm vypadáme dobře. Že to, co nosíme na sobě, umí zaručeně zlepšit náladu, dokazuje i příběh pětileté holčičky Lilli Durante z americké Pensylvánie. Tato dívka, která bohužel onemocněla rakovinou, na každou chemoterapii nosí jiné princeznovské šaty.

Lékaři holčičce objevili v mozku nádor

Jde o smutný a nádherný příběh zároveň. Pětiletá holčička Lilli Durante, která žije s rodiči v městě Irwina nacházejícím se v americké Pensylvánii, začala zhruba před rokem znatelně šilhat. Poté, co absolvovala několik odborných vyšetření, lékaři určili, že trpí nádorovým onemocněním zvaným gliom optické dráhy. V mozku jí tedy pomalu roste nádor, který tlačí na její optické nervy, v důsledku čehož by mohla oslepnout.

Specialisté ovšem u malé Lilli vzhledem k velikosti nádoru nemohli provést operaci, proto jí okamžitě nasadili celou sérii chemoterapií. Tato léčba je pro děti i dospělé velmi náročnou záležitostí, Lilli se však k ní postavila velmi odvážně.

Zdroj: Smalljoys.tv Chemoterapie jako výjimečný okamžik

Malá Lilli totiž chemoterapii považuje za velmi delikátní záležitost, proto se na ni snaží vždy slavnostně obléci. Chemoterapeutických sezení dosud absolvovala více než třicet. Vždy přitom měla na sobě jiné princeznovské šaty. Vyzkoušela si, jaké je to být Popelkou, mořskou pannou Ariel, princeznou Bellou nebo Elsou z Ledového království.

Personál nemocnice Lilli pokaždé oslovuje podle její aktuální pohádkové postavy a vždy se k ní chová jako k pravé princezně. Když Lilli přijde do nemocnice v nových princeznovských šatech, sestřičky i lékaři jí okamžitě vyseknou obrovskou poklonu.

Zdroj: Fox29.com Léčba je úspěšná díky pozitivnímu přístupu

Pozitivní přístup malé Lilli i příjemné chování zdravotníků se odrazily na úspěšnosti léčby. Nádor kolem optických nervů ustoupil a nasazená léčba dle lékařů vykazuje pozitivní výsledky. Lilli však bude muset v dohledné době absolvovat také chirurgický zákrok očí.

Holčička Lilli by měla být inspirací pro nás všechny. Ačkoliv se nenachází zrovna v lehké životní situaci, září štěstím a pozitivitou. A právě pozitivní přístup je klíčem k tomu, aby vše dobře dopadlo.

Autor:
Publikováno: 15. 1. 2020 12:39 Nahlásit obsah