Koronavirus zabil britskou matku čtyřčat. Nakazila se na svatbě příbuzných v Pákistánu

Koronavirus zabil britskou matku čtyřčat. Nakazila se na svatbě příbuzných v Pákistánu Zdroj: Metro.co.uk

Svatba příbuzných v Pákistánu se stala pro britskou matku čtyřčat Shabnum Sadiqovou, která pracovala jako radní města Slough, osudnou záležitostí. Tato 39letá žena přicestovala do Pákistánu začátkem března, nemocí COVID-19 se nakazila pět dnů po svém příjezdu. V pondělí 6. dubna novému koronaviru podlehla.

Když se 39letá Shabnum Sadiqová se svým manželem Khizwanem vydala začátkem března z Velké Británie do Pákistánu, těšila se na svatbu svých příbuzných i na to, že se znovu shledá se svými blízkými, se kterými se dlouho neviděla. Jenže pět dnů po tom, co do Pákistánu přicestovala, se u ní objevily první příznaky onemocnění COVID-19.

Zdroj: Metro.co.uk Její stav se zhoršil natolik, že musela být 12. března hospitalizována v nemocnici v Islámabádu. Lékaři ji ihned připojili k plicní ventilaci. I přes to tato 39letá matka pěti dětí (včetně třináctiletých čtyřčat), která žila spokojeným životem ve městě Slough na jihovýchodě Anglie, novému koronaviru v pondělí 6. dubna podlehla.

Shabnum v pákistánské nemocnici bojovala o život celých 24 dnů. Ovšem marně. Tato žena pracovala na radnici ve čtvrti Councillor v britském městě Slough. Ze smrti své oblíbené kolegyně jsou v šoku všichni její kolegové.

„Byla to velmi milá a pracovitá radní, která se zaměřovala hlavně na problematiku vzdělávání a služeb pro děti. Je to pro nás velká ztráta, ale ještě větší ztráta je to pro její rodinu. Bohužel, i když se 24 dnů snažila bojovat o svůj život, nepodařilo se,“ vyjádřil se ke smrti Shabnum její kolega James Swindlehurst ze sloughské radnice. Právě na této radnici na počest Shabnum nyní vlají vlajky na půl žerdi.

Zdroj: Thedesitimes.com Po Shabnum Sadiqové, která zemřela ve 39 letech na koronavirus, zůstalo celkem pět dětí. Z toho 13letá čtyřčata, která se narodila 26. června 2006 císařským řezem. Její manžel Khizwan, se kterým přicestovala do Pákistánu, v této zemi musí prozatím zůstat. Kvůli uzavřeným hranicím se totiž nemůže vrátit zpátky do Velké Británie.

Autor:
Publikováno: 9. 4. 2020 10:52 Nahlásit obsah