Krematoria v italském Bergamu nezvládají situaci. Na pomoc přijela armáda

Krematoria v italském Bergamu nezvládají situaci. Na pomoc přijela armáda Zdroj: Shutterstock.com

Severoitalské město Bergamo se v dnešních dnech musí potýkat s velkými obtížemi. Kvůli koronaviru zde umírá nespočet lidí, bohužel místní krematoria tento nápor nezvládají a nestíhají. Z tohoto důvodu musí armáda těla odvážet do sousedních provincií, kde může dojít k jejich kremaci.

Krematoria nestíhají 

Ačkoliv koronavirus postihl celou Itálii, nejhůře je na tom právě město Bergamo, kde se k dnešnímu dni vyskytuje největší počet nakažených nákazou COVID-19. Jak uvedl Giacomo Angeloni, jenž dozoruje nad hřbitovy v Bergamu, v průměru se za jeden jediný den spálí 24 těl a zaměstnanci krematorií se zde střídají po 24hodinových směnách. Bohužel ani tak nejsou krematoria schopna nadále pracovat – zaměstnanci jsou vyčerpaní.

Z tohoto důvodu musí armáda převážet nespočet těl do sousedních provincií, kde tamní krematoria nejsou tolik vytížená a tím městu Bergamu velice pomáhají. Italský deník Eco di Bergamo uvedl, že dle svědků během jedné noci přijede a vzápětí odjede 15 naložených nákladních vozů, jenž tyto nebožtíky odvážejí.

Zdroj: Shutterstock.com

Lidé v Itálii umírají osamoceni

V Itálii je situace natolik kritická, že se zdravotníci musejí potýkat s fyzicky i emočně náročnými okamžiky. Především když vidí pacienty, kteří umírají o samotě a nemohou být se svými blízkými, kvůli přísným protiepidemiologickým opatřením.

Autor:
Publikováno: 20. 3. 2020 18:27 Nahlásit obsah