Maminka omylem zamkla malou dcerku v rozpáleném autě: Svým příběhem varuje další nepozorné rodiče

Maminka omylem zamkla malou dcerku v rozpáleném autě: Svým příběhem varuje další nepozorné rodiče Zdroj: Shutterstock.com

Dítě uzavřené v rozpáleném autě je nejhorší noční můrou každého rodiče. Bohužel na vlastní kůži se do této situace dostala mladá maminka z americké Floridy, která svou 10měsíční holčičku během horkého srpnového dne omylem zamkla v autě. Svou chybu si naštěstí ihned uvědomila, i tak šlo v boji o dcerčin život doslova o sekundy.

Obyčejný nákup se proměnil v boj o život

Mladá maminka Christina Tufford z americké Floridy prožila letos v létě děsivé momenty, na které nikdy nezapomene. Rozhodně totiž nepočítala s tím, že se obyčejný nákup v obchodním centru promění v boj o život její 10měsíční dcerky Maddaleny. Naštěstí vše dopadlo dobře a její holčička z celé události vyvázla v pořádku.

Otřesená Christina se však o tom, co prožila, rozhodla podělit s ostatními rodiči. Svůj příběh, který má být pro ostatní jedním velkým varováním, zveřejnila na svém facebookovém profilu. „Nikdy v životě jsem se necítila tak vystrašená a bezmocná než jednoho srpnového dne, kdy moje dcerka zůstala zamčená uvnitř auta. I když vše dopadlo dobře, celá situace se mi neustále promítala v hlavě a v noci se mi o ní zdálo. I z toho důvodu jsem se rozhodla, že o tom všem napíšu na Facebooku,“ říká Christina.

Zdroj: Facebook.com | Christina Tufford

10měsíční dítě zamčené uvnitř auta

Christina Tufford se během jednoho letního horkého dne vydala se svou malou dcerkou Maddalenou na nákup do nedalekého obchodního centra. Když se s nákupem vracely k autu, přivázala svou dceru do autosedačky, zapnula klimatizaci na mírný režim, klíče od auta položila na sedadlo spolujezdce a šla do kufru vyskládat tašky s nákupem.

Christina nakonec bezmyšlenkovitě zavřela dveře od kufru, její dcerka tak zůstala uvnitř auta. Že se dveře auta automaticky zamknou si Christina uvědomila příliš pozdě. Její dítě bylo uvězněné uvnitř auta a tato mladá maminka si začala ihned vyčítat svou školáckou chybu.

Christina se snažila zachovat si chladnou hlavu, chtěla totiž svou dcerku co nejrychleji vysvobodit. Vlivem horkého letního počasí se teplota v autě postupně zvyšovala, Christina proto musela jednat opravdu bleskově.

Zdroj: YouTube.com

Pohotová reakce zachránila dítěti život

Jelikož jí s problémem nedokázal pomoci výrobce její značky auta, kterému ihned volala, rozhodla se raději obrátit na policii. Přivolaní policisté jednali nekompromisně, rozbili okénko dveří u spolujezdce a malou holčičku vysvobodili. Jejich profesionální zásah si můžete prohlédnout i na následujícím videu.

Sami strážci zákona přiznali, že děvčátko bylo v bezprostředním ohrožení života. Díky matce, která si zachovala chladnou hlavu, se jej však podařilo zachránit. Některé děti však takové štěstí nemají. Kvůli nepozornosti rodičů jich na celém světě v rozpáleném autě ročně zemře kolem čtyř desítek.

Autor:
Publikováno: 28. 8. 2019 13:16 Nahlásit obsah